Na jednym z lokalnych forów określono obecny tu portal jako mało popularny i sponsorowany przez władzę (dowody? A po co przecież można pluć na każdego w Internecie prawda? Kosza używamy według własnego uznania), a także śmieszny. Nieco wcześniej użytkowników tegoż portalu nazwano grupą uciekinierów i buntowników. Cóż gusta są różne a każdy ma prawo do własnej opinii. Jednak gdy czytam wypowiedzi lokalnych wizjonerów i kreatorów na temat prawdziwych ludzi i wyższości, lepszości  świata naszych wschodnich sąsiadów nad naszym zaczynam się zastanawiać czy aby podczas pobytu tam nie zaszczepiono im tamtejszej ideologii, a może zaszkodził tamtejszy wysokoprocentowy alkohol? 
Właściwie często przemykające się słowo "buntownik" zwróciło moją uwagę gdyż uważałem że czasy buntów na okrętach i sprzeciwianie się panom, arystokracji i możnowładcą w naszym kraju minęły. Skąd to porównanie? Czy aż tak nieprawdopodobnym jest to że internauci mogą mieć swoje zdanie i mogą wybierać? Czy na pożegnanie zamiast podziękować za wyrażone opinie lepiej ich zrugać na dowidzenia i nadal ich wyśmiewać oraz przyklejać karteczki z napisami "niepoważni?
Wróćmy zatem do kierunku wschodniego. Nigdy nie potrafiła mnie bardziej rozbawić osoba która podczas tygodniowego - dobrze, dwutygodniowego pobytu w jakimś kraju (głównie wypoczynek bądź szkolenie) potrafiła godzinami chwalić i wzdychać takie miejsce w którym była, jakież ono jest cudowne że ludzie super rugając jednocześnie swoje stałe otoczenie. W tym miejscu  przytoczę wypowiedź mojego dobrego przyjaciela który wprost podsumowywał takie osoby: "trzeba być naprawdę niepoważnym i śmiesznym żeby opowiadać tego typu historie, moja propozycja dla takich osób jest prosta - ja tak przynajmniej robiłem - pojedź i tam zamieszkaj kilka lat, popracuj i poznaj tamtejsze społeczeństwo, kraj i obyczaje. Wtedy przyjedź tutaj i powiedz jak naprawdę wygląda tamtejsze życie". To wymaga oczywiście czasu i wysiłku, ale dzięki temu zyskamy doświadczenie oraz wiedzę i być może nie narazimy się na śmieszność opowiadając historie wyssane z palca.
Wspomniane prze zemnie na początku forum osoby które uwiązane łańcuchem przyzwyczajenia nadal będą próbowały szczekać i kąsać jak przysłowiowy burek przy budzie swego pana na każdego kto śmie wyrazić własną opinię na temat lokalnego podwórka niekoniecznie zgodny z zachcianką żywiciela. Pytam tych osób czy nie macie już krztyny honoru i zacięcia żeby zrobić coś swojego lub pojawić się w tym miejscu i podjąć rękawicę lokalnej cenzurze? Funkcja moderatora tamtejszego forum przypomina mi rolę pewnego pana stojącego na schodku dużego pojazdu przyjeżdżającego do mnie po śmieci, wszak funkcję mają te same - obaj wyrzucają śmieci do kosza.
Na szczęście w Internecie nie ma monopolu na informację nawet tą lokalną. Stąd też po wielu męczących latach pewne osoby straciły zapał i wigor do obiektywnego i rzetelnego pisania o sprawach bieżących. Czas swój poświęcając sprawą wschodnim, może minęły się z powołaniem?
I na koniec tak, wiem Internet nie jest anonimowy. Każdy kto pisze zostawia po sobie ślad, a także naraża się prokuratorowi za pisanie nieprawdy bądź obrażanie innych. Tym instytucją także pozostawiam namierzenie takich jak ja którzy nie mają obowiązku podpisywania się z imienia i nazwiska - bo takie moje święte prawo.

Wpis ten dedykuję uczestnikom pewnego „przełomowego” w dziejach Internetu Kosza.

 

 

 

Komentarze   
0 #41 Tomas 2010-09-09 21:39
Proponuje sprawe zglosić do admina, jest szansa ,że po numerach IP ustali ... gnojka. ;-)
Cytować
0 #42 Annihilator 2010-09-09 22:49
Jak ktoś czuje się emocjonalnie związany ze swoim nickiem, niech go zarejestruje dla świętego spokoju. Rejestracja nie wymusza konieczności udzielania się w serwisie, a rejestrujący się nie musi podawać swoich prawdziwych danych. Admini nie są od sprawdzania, który pyclik się nagle wpisał, bo tego nie wiedzą. Od tego jest program do obsługi tego serwisu, a ten tutaj, jak każdy inny, pilnuje jedynie zarejestrowanyc h pseudonimów.
Cytować
0 #43 pyclik 2010-09-10 00:53
Sądzę, że Admin podpowiadaczy ani dysponentów nie potrzebuje, zrobić może, co będzie uważał.
Można także zrobić próbę pisania tekstów pod nickami identycznymi lub zbliżonymi jak "obrońcy" gnojka, wtedy z autopsji zobaczą, czy to rzecz dla nich i dla porządku bez znaczenia....
Próbujemy?
Pyclik
Cytować
0 #44 akita 2010-09-10 09:35
uważam Pyclik, czy pyclik przez małe "p" że sam zachowujesz się jak przepraszam za wyrażenie "gnojek" - insynuacje z nożycami i stołem wpisuj sobie na przełomie to ich świetna metoda do rzucania bezpodstawnych oskarżeń i ośmieszania innych i widzę że jesteś taki sam jak oni, odpisałam bo mam prawo do wyrażenia opinii na ten temat
przychodzisz z nikąd pstrykasz i traktujesz administrację jak kelnera żeby ci do stołu podała, anihilator dobrze napisał, zarejestruj sobie nicka i po sprawie będziesz go miał na wyłączność, a jak chcesz nadal ludzi obrażać to źle trafiłeś

na koniec jeśli tylko ktoś będzie miała ochotę i okażę się złośliwy (bo do tego chyba dążysz) to zobaczysz ile pyclików nagle w sieci się pojawi - choć pseudonim masz jaki masz to napewno ci go nie zazdroszczę bo nie ma czego, tym wpisem tylko potwierdziłeś to co myślałam że jesteś małostkowy i potrafisz oskarżyć każdego kto Ci przytakuje, wracaj do towarzystwa wzajemnej adoracji
Cytować
0 #45 wis 2010-09-10 09:38
ludzie chyba nie wiedzą od czego jest funkcja PW lub email, jeśli kolega ma problem niech skorzysta z jednego lub drugiego, chyba że nie wie co i jak tylko przezwiskami potrafi operować
pozdrawiam
Cytować
0 #46 Annihilator 2010-09-10 13:30
@pyclik napisał: ,,Sądzę, że Admin podpowiadaczy ani dysponentów nie potrzebuje, zrobić może, co będzie uważał. ''
Masz rację, stąd Ci odpisałem jak uważam, a nie robię, jak podpowiadacz/dy sponent radzi.
Cytować
0 #47 pkw 2010-09-10 14:05
Witam,
jestem autorem tego wpisu blogowego, a co za tym idzie mam uprawnienia do usuwania pod nim komentarzy, ponieważ jednak nie chciałbym aby ktoś porównał mnie z koszowym forum i tamtejszym adminem powiem tak.
Pyclik - jeżeli naprawdę nim jesteś, zarejstruj tutaj na chrzanowskim24 swojego nicka - nie chcesz nie pisz jako zarejestrowany użytkownik nikt Cię nie zmusza, ale jeśli jesteś osobą która chce tutaj się podpisywać tym nickiem i nie życzysz sobie aby ktoś inny się nim podpisywał to swoim ruchem zakończ wątpliwości swoje i nas wszystkich.
Jeżeli nie masz zamiaru zastrzegać swojego nicka po przez rejestrację to do dalszych takich dyskusji użyj maila (PW jest dla zarejestrowanyc h użytkowników).
Dalszą dyskusję na ten temat uważam za zbędną a kolejne posty o podszywaniu się proszę umieszczać na forum lub informować Administrację emailem.
Pozdrawiam dziękując jednocześnie wszystkim za liczne komentarze.
Cytować
0 #48 pyclik 2010-09-10 19:55
pkw, Twój blog, Twoje prawo, do którego od tej chwili dostosowuję się, oczywiście nie zmieniając zdania nt podszywania się.
Pyclik
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.