Nowa ciekawa funkcja w Chrzanowski24 – IRC. Prostymi słowami to taki czat, który był popularny dobre 10 lat temu. Lub jak to woli to swego rodzaju forum na żywo. W okolicy popularne były kanały lokalne #chrzanow, #trzebinia itp.
Ludzie dyskutowali wtedy o wszystkim, tworzyli quizy czy nawet umawiali się na randki. Umożliwia on też rozmowy z daną osobą lub na kanale ogólnym. Wszystko padło po boomie Gadu Gadu. Teraz IRC jest popularny wśród małej, ale za to wysoko uświadomionej i doświadczonej części Internautów.
Uważamy, że IRC przyda choćby do kontaktu bezpośredniego między sobą czy pilnej potrzeby omówienia tematu w większej ilości osób. Po jednym dniu testów wiemy, że był to dobry krok. Zaproszeni użytkownicy wykazują aktywność.

Z naszym kanałem #chrzanowski24.pl można się połączyć bezpośrednio z naszej strony internetowej pod adresem: http://chrzanowski24.pl/irc-czat - jest tam wkomponowany klient IRC, który wymaga zainstalowanej JAVA w systemie. Po uruchomieniu należy kliknąć RUN (można zaznaczyć by ufał temu adresowi/hostowi). Nick zmienia się poprzez wpisanie /nick NazwaNicka

Lub co dużo wygodniejsze za pomocą zewnętrznego programu (mIRC, Pidgin), instrukcja jak to zrobić pojawi się niebawem.

Dane do połączenia się zewnętrznym programem:
serwer: katowice.ircnet.pl port 6667
kanał: #chrzanowski24.pl

By tak na prawdę zapoznać się z możliwościami należy "posiedzieć" na tym kanale kilka godzin. Gdyż w danej chwili może się zdarzyć, że nie będzie nikogo skorego do rozmów. W przypadku korzystania z wbudowanej wtyczki do multikomunikatora (Pidgin) można być cały czas online na naszym kanale wraz z używaniem Gadu Gadu, Tlena, Jabbera. 

 

http://chrzanowski24.pl/irc-czat

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.