Każdy portal ma prawo się bronić. Zwłaszcza przed samym sobą. I te właśnie boje są najtrudniejsze, kiedy mniejszość (administratorzy) musi zawalczyć z większością (użytkownicy), żeby pokazać "kto tu rządzi".

Jestem zwolennikiem jasnych sytuacji. Jedynym manifestem, jaki dotąd w życiu czytałem, był Manifest Lipcowy. Teraz miałem okazję przeczytać Manifest Grudniowy, który powstał za moją przyczyną. Nie będę go komentował. Jest jaki jest. Napisała go jedna osoba, poparło kilka innych, skrytykowało pewnie więcej, ale co tam takie rachunki. Są prawdy niewygodne i może zacząłem je ujawniać za wcześnie, albo nie tu? Zobaczymy, co czas pokaże.

Skoro jednak mogę dalej pisać swój blog, chciałbym pokazać, jak działa inżynieria ochrony innego portalu. Tego "najlepszego" w całym chrzanowskim powiecie. Otóż regulamin funkcjonującego tam forum podaje w punkcie szóstym:

6. Zabronione jest: a) używanie przez użytkowników dwóch kont lub zakładanie kolejnego konta po zbanowaniu. W przypadku stwierdzenia takiego faktu, użytkownik bez ostrzeżenia zostanie pozbawiony dostępu do forum.

Proszę zwrócić uwagę na regulaminowe określenie "używanie", które wielce się różni od określenia "posiadanie". Bo jak wynika z punktu 6a, zabrania się używania dwóch kont, a nie ich posiadania! Co nie zabronione, jest wszak dozwolone.

Tymczasem - i przed tym, opierając się na własnym przykładzie,  chciałbym przestrzec innych - administrator tamtego portalu daje bana de facto za posiadanie dwóch kont, nawet wtedy, gdy drugie z nich było używane tylko wówczas, gdy nie używano już pierwszego. Co więcej, tego pierwszego nie można było używać, gdyż posiadało charakter służbowy! I to on miał obowiązek to konto zamknąć...

Jak widać, administratorzy portali, podobnie jak np. sprzedawcy świątecznych karpi, uprawiają różne harce. Te wyżej opisane, nie są jeszcze najgorsze. Ale lepiej o tym wiedzieć, niż nie.

 

Komentarze   
0 #1 wynosmy sie 2010-12-12 13:03
Wynośmy się z tego portalu. Założymy nowy portal, a póki co na forum Przełomu przyjmą naszą krytykę Ch24 z miłą chęcią. Tu jest jeszcze gorzej pod względem CENZURY.
Cytować
0 #2 Behemot 2010-12-12 13:05
Kazdy ma prawo do krytyki. Byle kulturalnej i merytorycznej.
Cytować
0 #3 szumi 2010-12-12 13:09
Jak się komu nie podoba to wypad :Pi bez żalu
Cytować
0 #4 Tomas 2010-12-12 13:13
Nie podoba się tylko jednej osobie która przegrała i została zbanowana za naruszanie zasad netykiety (wielokrotnie razy). :-)
Cytować
0 #5 szok 2010-12-12 13:14
Co nazywasz Behemot niekulturalnym? Zacytowanie profesorów i historyków, że Manifest Lipcowy podpisali komuniści i zdrajcy?
Cytować
0 #6 Behemot 2010-12-12 13:14
@Pretender
Nie przesadzaj - moze dwom osobom - w koncu mial tez jakiegoz wyznawce/wyznawczynie...
@ szok

niekulturalnym nazywam to, ze piszesz kilka komentarzy o tej samej tresci, pod roznymi nickami, co wystarczajaco wskazuje na trollowanie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie)
Cytować
0 #7 szok 2010-12-12 13:16
Tu nie można napisać o Manifeście lipcowym, że podpisali go zdrajcy i komuniści?
Cytować
0 #8 Behemot 2010-12-12 13:20
powyzszy komentarz zostaje tylko po to aby Czytelnicy sami zobaczyli o czym pisalem wyzej...
Cytować
0 #9 szok 2010-12-12 13:28
szkoda się produkować... zwłaszcza, że w komentarzu z 11:14 nie było odpowiedzi, a potem został komentarz edytowany...
Cytować
0 #10 Behemot 2010-12-12 13:33
@szok
naprawde ostatnia odpowiedz do Ciebie:
w komentarzu nie bylo odpowiedzi bo pisalem go w chwili gdy Ty wysylales swoj, osoba inteligfentna domyslilaby sie patrzac na czas wyslania.
Natomiast Ty piszesz to samo we wszystkich swoich komentarzach, wiec rzeczywiscie, nie produkuj juz sie.
Cytować
0 #11 mysia 2010-12-12 16:48
kocham was :-)jestescie wspaniali. oby wiecej takich ludzi jak wy to swiat bedzie weselszy :-)uwielbiam tu wchodzic aby sie posmiac z glupoty niektorych osob :D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.