×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 263

ICE - In Case of Emergency

 - w nagłym wypadku -

 

Przyjdzie taki dzień (może wcześniej niż myślisz), kiedy będziesz trzymał w swoim ręku ludzkie życie... od tego co zrobisz zależeć będzie życie wielu osób - poszkodowanego, jego rodziny, świadków zdarzenia... być może również Twoje...*

W sytuacji zagrożenia życia lub wypadku nasi bliscy często nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. Różne służby - ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i ci, którzy interweniują na miejscu zdarzenia, wypadku, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby min. na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Włoscy ratownicy zaproponowli, aby każdy w swoim telefonie komórkowym w specjalny sposób oznakował numer - pod którym w sytuacjach zagrożenia życia można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.

Międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE

Skrót ICE (In Case of Emergency) oznacza "w nagłym wypadku"

Oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.

Osoby chcące zamieścić więcej wskazań bliskich w swoim telefonie mogłyby je oznaczyć w następujący sposób:

ICE1 mama

ICE2 tata

ICE3 syn

ICE4 siostra

itd.
 

ICE - "w nagłym wypadku" - zamieść ten skrót w swoim telefonie komórkowym, przekaż informacje znajomym, poproś najbliższych o spełnienie ww...

Przeprowadź akcję w swojej szkole, w swoim miejscu pracy, w swoim miejscu zamieszkania, powiadom nas o niej. Jeśli zechcesz wpiszemy nazwę oraz kontakt, adres strony WWW do Twojej Szkoły do Twojego miejsca pracy, miejsca zamieszkania!!!

 

info: Polska Rada Resuscytacji 
Komentarze   
0 #1 Behemot 2011-02-21 13:20
Używam, używam. Jest to dość popularne tutaj.
Cytować
0 #2 cooming soon 2011-02-22 15:29
fajny tekst ale bardziej na ogłoszenia niż na wpis blogowy
Cytować
0 #3 Mateusz 2011-02-22 23:45
Chodzi Ci o dział Ogłoszenia, czy o artykuł? Jeżeli o dział Ogłoszenia, to po pierwsze tam mało kto zagląda, a chodzi o to, żeby dowiedziała się o tym jak największa grupa, a po drugie to są ogłoszenia usług. Jeżeli chodzi o artykuł, to wychodzę z założenia, że jest to portal ziemi chrzanowskiej i w artykułach powinny znajdować się wiadomości dotyczące tylko naszego powiatu, resztę wiadomości można wrzucić na blog. Takie jest moje zdanie. Co na to administracja?: -)
Cytować
0 #4 Dwayne 2014-10-10 06:42
Howdy! Quick question that's entirely off topic.

Do you know how to make your site mobile friendly?
My website looks weird when browsing from my apple
iphone. I'm trying to find a theme or plugin that might be able too fix this
problem.If you have any suggestions, please share.
Thanks!

My weblog ... best samsung tv: http://www.led-tv-and3dtv-review.com/
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.