W chrzanowski24.pl mamy taką funkcję jak grupy. Każdy użytkownik może do niej dołączyć. Tylko po co? I co mu to da?

Już wyjaśniam.

W chwili gdy jest mało użytkowników jeszcze nie do końca można zobaczyć plusy z dołączenia do grup. Jednak gdy będzie nas dużo..

Załóżmy, że jest sobie grupa Trzebinia i w niej 500 użytkowników. Jest wydarzenie (poważny wypadek, awaria wodociągowa, rodzinny rajd rekreacyjny, mamy bezpłatne wejściówki dla 5 osób w jakieś miejsce itp - cokolwiek). 

Zamiast pisać do 500 osób potencjalnie zainteresowanych rozpoczynamy dyskusję w grupie. Każdy z niej automatycznie po zalogowaniu ją widzi i łatwo może do niej dotrzeć, także się wypowiedzieć.

W przykładzie mniejszego kalibru, założyłem grupę Rowery. Jako Biker Trzebinia często jeździmy w różne miejsca, nie raz próbujemy zaprosić innych na taką wycieczkę. Nie można wymagać, żeby ktoś śledził naszą stronę (bikertrzebinia.pl) codziennie w nadziei, że może dziś jest ta wycieczka turystyczna dla wszystkich (zwłaszcza, że organizujemy je spontanicznie). A tak, w grupie rowery puszczam komunikat, każdy kto do niej należy od razu wie o co chodzi i gdzie szukać więcej informacji. A jeśli nasi koledzy i koleżanki z KTK PTTK Chrzanów będą organizować jakąś wycieczkę, tak samo mogą w tej grupie poinformować pozostałych. To samo dotyczy dowolnych osób. Za pomocą komentarzy można zadać pytania, dogadać się itp. Później z odbytej już wycieczki można wrzucić zdjęcia do galerii grupowej.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

Zachęcam do zakładania własnych grup tematycznych, lokalnych - dowolnie. Może istnieć równie dobrze grupa danej klasy w szkole, danego rocznika czy całej szkoły gdzie skupiać się będą informacje wokół niej. Tak samo organizacji, firmy, znajomych. Pełna dowolność.