W chrzanowski24.pl mamy taką funkcję jak grupy. Każdy użytkownik może do niej dołączyć. Tylko po co? I co mu to da?

Już wyjaśniam.

W chwili gdy jest mało użytkowników jeszcze nie do końca można zobaczyć plusy z dołączenia do grup. Jednak gdy będzie nas dużo..

Załóżmy, że jest sobie grupa Trzebinia i w niej 500 użytkowników. Jest wydarzenie (poważny wypadek, awaria wodociągowa, rodzinny rajd rekreacyjny, mamy bezpłatne wejściówki dla 5 osób w jakieś miejsce itp - cokolwiek). 

Zamiast pisać do 500 osób potencjalnie zainteresowanych rozpoczynamy dyskusję w grupie. Każdy z niej automatycznie po zalogowaniu ją widzi i łatwo może do niej dotrzeć, także się wypowiedzieć.

W przykładzie mniejszego kalibru, założyłem grupę Rowery. Jako Biker Trzebinia często jeździmy w różne miejsca, nie raz próbujemy zaprosić innych na taką wycieczkę. Nie można wymagać, żeby ktoś śledził naszą stronę (bikertrzebinia.pl) codziennie w nadziei, że może dziś jest ta wycieczka turystyczna dla wszystkich (zwłaszcza, że organizujemy je spontanicznie). A tak, w grupie rowery puszczam komunikat, każdy kto do niej należy od razu wie o co chodzi i gdzie szukać więcej informacji. A jeśli nasi koledzy i koleżanki z KTK PTTK Chrzanów będą organizować jakąś wycieczkę, tak samo mogą w tej grupie poinformować pozostałych. To samo dotyczy dowolnych osób. Za pomocą komentarzy można zadać pytania, dogadać się itp. Później z odbytej już wycieczki można wrzucić zdjęcia do galerii grupowej.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

Zachęcam do zakładania własnych grup tematycznych, lokalnych - dowolnie. Może istnieć równie dobrze grupa danej klasy w szkole, danego rocznika czy całej szkoły gdzie skupiać się będą informacje wokół niej. Tak samo organizacji, firmy, znajomych. Pełna dowolność.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.