W mroźny wieczór 9 lutego 2012 r. w Domku Cioci rozstrzygnięty został konkurs "Moje drzewo genealogiczne" zorganizowany przez Małopolskie Towarzystwo Genealogiczne, Geneis.pl oraz Stowarzyszenie Nasze Psary . Na konkurs nadesłano 14 prac wykonanych różnymi technikami. Jurorzy oceniając drzewa genealogiczne brali pod uwagę walory estetyczne i merytoryczne.
Oto zwycięzcy konkursu:
Dzieci młodsze (kl. I-III):
I miejsce - Konrad Hapek z Psar
II miejsce - Anna Mulka z Trzebini
III miejsce - Edyta Banasik z Psar
Dzieci starsze (kl. IV-VI):
I miejsce - Zuzanna Bartosik z Psar
II miejsce - Julia Papiernik z Trzebini
III miejsce - Patrycja Matras z Myślachowic
Nagroda specjalna - Sebastian Starzycki z Psar.
Ponadto jury Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego w składzie: Zbigniew Szybka, Andrzej Techmański, Magdalena Smolska-Kwinta przyznało wyróżnienia dla:
Anny Mulki
za oryginalną prezentację drzewa genealogicznego,
Julii Papiernik za estetykę pracy,
Patrycji Matras za wkład pracy włożony w prezentacje drzewa,
Sebastiana Starzyckiego za zamieszczenie 187 członków rodziny, który otrzymał nagrodę w postaci warsztatów genealogicznych w Archiwum Państwowym w Krakowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich rodzicom, bez pomocy których nie powstałyby drzewa genealogiczne!
Serdecznie zapraszamy na wystawę prac uczestników konkursu genealogicznego pt. ,,Moje drzewo genealogiczne", która rozpocznie się w czwartek 16 lutego 2012 roku. Prace dzieci można będzie oglądać w gmachu głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini przez najbliższe dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac i dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom biblioteki za możliwość zorganizowania wystawy pokonkursowej.


Karolina Kasprzyk z Psar -11 latJakub Skrzypek z Trzebini - 12 latPatrycja Cyran z Myślachowic - 11 latEdyta Banasik z Psar - 7 latAnia Mulka z Trzebini - 8 latZuzia Bartosik z Psar - 12 lat
Anna Kasprzyk z Myślachowic - 13 latJulia Papiernik z Trzebini - 11 latDawid Kurek z Myślachowic - 11 latKonrad Hapek z Psar - 6 latDaria Smółka klasa z Trzebini - 11 lat
Patrycja Matras z Myślachowic - 13 lat
Paweł Kurek z Myślachowic - 7 latSebastian Starzycki z Psar - 16 lat (kliknij by powiększyć)