Jesień zaczęła się w polityce powiatu chrzanowskiego mocnym akcentem. Postawienie wniosku o referendum dot. odwołania burmistrza jest bezprecedensowe w historii powiatu chrzanowskiego.

Mimo, że słuchy o zbiórce podpisów na referendum docierały do naszej redakcji z trzebińskich kuluarów co najmniej od dwóch miesięcy, nikt nie chciał przyznać, że podpisy faktycznie będą zbierane. I kiedy wydawało się, że sprawa już „umarła”, kiedy w zasadzie zapomniano o głośnych konfliktach w Trzebini związanych ze sprawą nurków z Balatonu, parkowania na odnowionym rynku, czy terenu w Bolęcinie (może poza innym, pozaburmistrzowskim wątkiem tej sprawy – podejrzeniem fałszowania dokumentów przez jednego z trzebińskich radnych) strony tych właśnie konfliktów toczonych ze Stanisławem Szczurkiem postanowiły zjednoczyć siły i spróbować doprowadzić do referendum.

Sprawa wywołuje nadspodziewanie wielkie emocje po obu stronach barykady, co najlepiej widać w komentarzach pod naszymi artykułami. Zarówno pod wywiadem z Mikołajem Reyem jak i oświadczeniem dla Chrzanowskiego24.pl Stanisława Szczurka trwa debata podsumowująca niemal półmetek jego rządów w Trzebini, debata - o czym warto pamiętać  - której zabrakło podczas rządów poprzedniego burmistrza, co skończyło się dla miasta 12 latami prawdziwej swawoli w „Wesołym Domku” (vide: wpisy nieocenionego Kataryniarza).

Najbardziej ciekaw jestem tego w którą stronę pójdą zbierający podpisy i kogo postanowią zaprezentować jako ewentualnego następcę Szczurka. Kiedy się tego dowiemy, łatwiej przyjdzie nam oceniać obydwie strony i najpewniej to nazwisko potencjalnego kandydata zadecyduje o tym, czy wnioskodawcom uda się zebrać wymagane do przeprowadzenia referendum blisko 3 tysiące podpisów. Choć ja nowych gwiazd na politycznym firmamencie Trzebini raczej się nie spodziewam.

I jeszcze jeden ważny aspekt ostatnich wydarzeń – wysoce prawdopodobne fiasko inicjatywy (vide: próby tego typu w innych polskich samorządach) oznaczać będzie spore umocnienie Stanisława Szczurka na stanowisku burmistrza, czego raczej nie chcieli inicjatorzy wniosku o referendum. Postawili oni więc wszystko na jedną kartę. Pytanie, czy ich as nie będzie już zgrany.

Adrian Gaj - dziennikarz portalu Chrzanowski24.pl, działacz społeczny, twórca organizacji pozarządowych, miłośnik literatury. Wywalczył zniżki dla licealistów w ZK"KM", stworzył Majową Zbiórkę Książek. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, za które jeszcze nikt porządnie się nie zabrał.

Komentarze   
0 #1 zaciekawiony 2012-10-01 17:01
Panie Adrianie: co to jest ten Wesoły Domek w Trzebini i jakie tam były swawole? Czyżby to był dom schadzek z paniami do towarzystwa? A ten Kataryniarz to na jakim instrumencie przygrywał w tym Wesołym Domku?
Czy Wesoły Domek nadal prosperuje? Ile wynosi wstęp albo wpisowe? Mam nadzieję, że jest bezpieczny i dyskretny.
Cytować
0 #2 jeszcze bardziej 2012-10-02 01:47
Panie Adrianie: drugie dno osiagnięte. Kończ waśc wstydu oszczędź, zajmij się karierą urzędniczą.
Cytować
0 #3 Ktoś~~. 2012-10-02 21:25
P.Adrianie pisze pan że niema rzeczy niemożliwych?-p roszę dać lub napisać projekt jak zmniejszyć bezrobocie, gdzie mają dostać szanse jaką kolwiek pracę?Czy widział pan wesołego bez pracy bezrobotnego?
Cytować
+1 #4 Renata67 2012-10-03 00:40
Grafomańskie wywody. Nieoceniony Kataryniarz siedzi cichutko jak mysz pod miotłą - tego Pan nie dostrzegł? A dlaczego? Bo mu dobrze, miło i dostatnio.
Cytować
+1 #5 Tylko Adam 2012-10-04 10:14
Sprawdzony gospodarz naszej gminy - Adam Adamczyk burmistrzem Trzebini!!!
Cytować
+1 #6 iksior 2012-10-11 12:16
Masakra...
Wy już chyba naprawdę nie macie o czym pisać, bez przerwy o tym Szczurku, Reju itd. jakby to kogoś interesowało (może poza 2 lub 3 osobami, które "generują" komentarze pod artykułami )
Cytować
0 #7 iksior 2012-10-11 12:17
ps. a tak na marginesie

możliwość dodawania komentarzy powinni mieć tylko zarejestrowani użytkownicy.
nie mielibyście takiego syfu pod artykułami
Cytować
0 #8 jankowalski 2015-09-20 16:41
sfew :lol:
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.