×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 321

Ostatni weekend upłynął w Chrzanowie pod znakiem festynu ludowego nazywanego “Dniami Chrzanowa”. Korzystając z faktu, że oficjalny program zgromadził sporą liczbę mieszkańców zarówno na Placu Tysiąclecia jak i na chrzanowskim rynku, różne grupy obywatelskie manifestowały swoje przekonania.

Na pierwszy rzut oka, nie ma w tym nic dziwnego – a jednak!

Dało się zauważyć zdecydowaną różnicę w traktowaniu różnych grup prezentujących lub próbujących zaprezentować swoje poglądy.

Państwo z PO, którzy prezentowali kandydata na Prezydenta mieli możliwość ustawienia stolika rozstawienia plakatów, a także spacerowania z banerem reklamowym. Nie wzbudzało to zainteresowania, ani tym bardziej nie powodowało interwencji służb porządkowych ani przedstawicieli Urzędu Miasta. Akcja promocyjna miała miejsce długie godziny zarówno w Sobotę - 5 Czerwca jak i Niedzielę - 6 Czerwca. Na dowód kilka zdjęć poniżej.

Tymczasem, gdy dwunastoosobowa grupa pokojowo nastawionych i kulturalnie zachowujących się obywateli próbowała, w Sobotę 05 Czerwca o godzinie 18.00, rozłożyć 2 banery i kilka flag o tematyce antyspalarniowej, została natychmiast zaatakowana przez “tajemniczego jegomościa” w fioletowej koszuli (widoczny na zdjęciach i jego identyfikator również) przy współudziale dwójki ochroniarzy z firmy wynajętej do zabezpieczenia dni Chrzanowa. Towarzyszyła im również Pani Teresa Wojciechowska z MOKIS, która w aktywny sposób próbowała nakłonić grupę do opuszczenia placu. Wśród napastników znaleźli się również przedstawiciele PO, którzy również starali się uniemożliwić rozłożenie banerów oraz straszyli doniesieniem do prokuratury.

Na koniec tajemniczy jegomość w fioletowej koszuli zniszczył jeden z banerów oraz dokonał nielegalnego zaboru jednej z masek przeciwgazowych. Wygłosił on również zdanie “czegokolwiek byście nie zrobili to ta spalarnia i tak powstanie”. Na dowód relacji kilka zdjęć poniżej.

Należy, się zastanowić, jaki jest Chrzanowski “demokratyczny” klucz doboru treści akceptowalnych?!

Jaka była motywacja młodzieżówki PO i czy ich zachowanie licuje z treściami głoszonymi przez kandydata na prezydenta, którego z takim zapałem reklamowali?

I na koniec, zastanawiam się czy ostra reakcja przedstawicieli urzędu miasta oraz ochrony nie była spowodowana faktem, że treści umieszczone na banerach nie były zgodne z poglądami Pana Burmistrza Kosowskiego?

Mam nadzieję, że ktoś odpowiedzialny za całe zamieszanie postara się udzielić odpowiedzi na powyżej postawione pytania.

Komentarze   
0 #61 marcelooo 2010-06-12 19:35
więc ja jako mieszkaniec Chrzanowa zbieram chętnych do blokowania ulic i czego się da legalnie! chcą spalarni to będzie wojna
kosowski ją przegra!
Cytować
0 #62 Jakub 2010-06-12 20:33
Wystarczy, że oskarży się tych co propagują rozwiązanie w tej formie spalarni o propagowanie rozwiązań totalitarnych co jest zakazane w Kodeksie Karnym... mowa jest w nim o "innych systemach totalitarnych".
Spalarnia jest rozwiązaniem socjalistycznym , a socjalizm jest systemem o znamionach totalitaryzmu. Samo to, że zapadły już decyzje na które nie zgodzili się mieszkańcy już podlega pod artykuł 231 Kodeksu Karnego o działaniu funkcjonariuszy publicznych na szkodę prywatną i publiczną.
Dobry prawnik dodatkowo jest w stanie wykazać, że propagowanie spalarni w obecnej formie jest propagowaniem systemu totalitarnego. Ponadto jest dotowane z pieniędzy publicznych coś co jest inwestycją prywatną, która będzie czerpać zysk z przymusowych umów podatników z monopolistyczną strukturą państwa jaką są Państwowe Usługi Komunalne.
Układ korupcjogenny jak na dłoni.
Wystarczy, że zajmie się tym odpowiedni prokurator, ale uczciwy prokurator, bo inaczej pozostaje inna droga dochodzenia sprawiedliwości , jeśli sprawiedliwości nie da się dochodzić poprzez struktury państwowe...
Cytować
0 #63 Jakub 2010-06-12 22:07
W 256 K.K chodzi dokładnie o pojęcie zakazu propagowania "totalitarnego ustroju państwa" - jeśli prokurator uczciwie potraktowałby tę kwestię, byłaby szansa na udowodnienie, że takie rozwiązanie jest rozwiązaniem pochodzącym z totalitarnego ustroju państwa. Czyli nie oznacza, że ktoś musi akurat nazywać totalitarny ustrój np. komunizm komunizmem i go propagować wystarczy, że propaguje rozwiązanie, które pochodzi właśnie z tego ustroju, a gorzej bo pod pretekstem fałszywego rozumienia "społecznej użyteczności" próbuje to rozwiązanie wdrożyć. Przy tym podpada także pod artykuł 231.
Cytować
0 #64 ice 2010-06-12 22:49
myślę że nic za darmo tylko jak to udowodnić takie nachalne dążenie do budowy tego krematorium?
Cytować
0 #65 Jakub 2010-06-12 23:16
Publikacje w prasie. Wielu polityków i urzędników wypowiadało się za spalarnią i promowało to rozwiązanie w dodatku w sposób jednostronny i nieobiektywny, fałszując obraz tego rozwiązania, które ma tylko i wyłącznie złe strony. Twierdzenia takie jak "Co w zamian?" świadczą o niekompetencji tego kto je wypowiada i działaniu na szkodę prywatną i publiczną art 231 Kodeksu Karnego.
Jest jeszcze kwestia wystarczającego uzasadnienia co do art 256 i rozumienia definicji ustroju.
Źródło Wikipedia:
Ustrój polityczny - struktura organizacyjna, kompetencje i określone prawem wzajemne zależności organów państwa. W innym ujęciu określenie dla dowolnej formy sprawowania władzy publicznej; zespół zasad dotyczących władzy publicznej w państwie, a także metod jej wykonywania.

Zależności organów państwa tutaj są oczywiste w dodatku mają niewłaściwe powiązanie z biznesem wręcz oligarchicznym (feudalnym inaczej zniewalającym). Wspomagają rozwiązania, które występują w ustroju komunistycznym i totalitarnym. Tworzą nowe patologiczne zależności występujące w ustroju totalitarnym.

Wyszukać wszystkich, którzy byli za spalarnią, wybrać z nich najbardziej agresywnych agitatorów i najbardziej wpływowych i wsadzić do więzienia dla przykładu w ramach wyższej racji stanu i dobra społecznego.
Cytować
0 #66 józefa 2010-06-13 13:31
demoktacji ciąg dalszy......... ...... na stronie Przełomu jest artykuł na temat spalarni z wywodami 'eksperta' w tej sprawie pana Boronia. Od kilku dni nie można tam dodać żdnego komentarza. Czyżby temat się wyczerpał - chyba jednak jest to celowe działanie...... .....ale to są w końcu media burmistrza K.
Cytować
0 #67 Jakub 2010-06-16 14:31
Żadna spalarnia tutaj nie powstanie. Ktoś kto taką decyzję podejmie to tak jakby walczył ze społeczeństwem. Nie mam zamiaru wdychać smrodu śmieci zwożonych z całej Małopolski, ani tym bardziej myśleć o przeprowadzce z tego powodu. Ktoś kto chce mnie latami truć i działać w ten sposób na moją szkodę nawet rzekomo odfiltrowanymi spalinami ze spalarni musi się liczyć z poważnym sprzeciwem.
Ktoś kto nie widzi różnicy pomiędzy substancjami trującymi, a pyłkami kwiatowymi musi być niepoważny.
W sposób poważny odradzam mu igranie z cierpliwością mieszkańców, którzy są przeciwko.
Wysypisko śmieci jest i jest smród, a miało nie być smrodu - ktoś tu kłamie!
Wysypisko śmieci jest, a ludzie rozwożą śmieci po rowach i po lasach, a miało tego nie być - ktoś tu kłamie!
Spalarnia ma ten problem załatwić, choć wysypisko jest przykładem kłamstwa urzędników?
Spalarnia ma być rzekomy antidotum na powyższe problemy, których nie rozwiązało wysypisko śmieci, a miało rozwiązać?
Spalarnia też ma rozwiązać, lecz nie rozwiąże?
Spalarnia ma rozwiązać jeszcze jeden problem według tychże agitatorów.
Spalarnia ma rozwiązać problem spalania "śmieci" w domach?
Po pierwsze: nikt nie wie co mają na myśli agitatorzy za spalarnią mówiąc "śmieci".
Po drugie: wysypisko śmieci nie rozwiązało tego problemu, a spalarnia rozwiąże?
Ktoś tu uprawia obrzydliwie zakłamaną propagandę, zwłaszcza, że spalarnia zacznie spalać dodatkowo to czego sami najbiedniejsi ludzie nie spalili, którym brakuje na ogrzanie domu w zimie i kupno węgla, lub drewna.
Cytować
0 #68 Jakub 2010-06-16 17:59
Żyjemy w systemie totalitarnym, który wspiera różne inne ustrojstwa totalitarne.

Janusz Korwin-Mikke powiedział:
"w porównaniu z ustrojem, który panuje obecnie w Unii Europejskiej, hitleryzm był liberalnym ustrojem"
"podatki są rzeczą konieczną, ale powinny być przeznaczane na utrzymanie aparatu państwowego na: wojsko, policję, administrację". "Natomiast jest rzeczą niedopuszczalną , żeby państwo zabrało podatek Kowalskiemu i dało Wiśniewskiemu"
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3283184,aktualnosc.html

Kodeks Karny ma jak widać martwy przepis art 256, który zabrania propagowania systemu totalitarnego, a paradoksalnie żyjemy w systemie totalitarnym, który rozwija inne rozwiązania totalitarne, które wcześniej opisałem w podobny sposób jaki to stwierdził Janusza Korwin-Mikke w zdaniu:
"Natomiast jest rzeczą niedopuszczalną , żeby państwo zabrało podatek Kowalskiemu i dało Wiśniewskiemu"
Cytować
0 #69 a 2010-06-24 21:21
A pan w fioletowej koszuli to Franciszek Zaremba, pracownik firmy EVBUD - firmy utrzymującej porządek na Rynku ;-)
Cytować
0 #70 Rych 2010-07-01 16:34
Zakład Usługowy EVBUD
do kontaktów: Franciszek Zaremba
ul.Trzebińska 7/8
32-500 Chrzanów
tel. 0326232434
Cytować
0 #71 cygan zus 2010-12-09 02:44
chcesz rzyc w demokracji to wyrywaj na zachud bo tu rzadz judo-bolszewik i jego wojsko ormo,zomo,ub,mi licja itd.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.