Witajcie w nowym roku. Roku który ma szczęśliwe jedynki. Każdego sylwestra słyszę te same życzenia "i oby nowy rok był lepszy od poprzedniego".
Czy 2011r. będzie lepszy od poprzedniego przez niektórych nazywanego tragicznym dla Polski? Na to po krótszych bądź dłuższych przemyśleniach odpowiecie sobie sami.
Zaś ja pokuszę się o mały szok jaki doznałem wchodząc w nowy 2011rok. Jest to szok cenowy który zapewne dokuczy mi i większości moich rodaków pod koniec miesiąca kiedy okaże się ile jeszcze mi pozostało w portfelu i czy mam jeszcze gdzie pracować.
Maskowany przez media i uśmieszki premiera podwyższony podatek już doprowadził do wielu absurdów, począwszy od zamieszania z przestawianiem sprzętu naliczającego owe myto (no ale kogo to z nas kupujących obchodzi? To problem sprzedających? Tak?) po nadużycia z zawyżaniem cen, wszechobecnymi podwyżkami towarów i zasadniczym pytaniem co z moją pensją bo jak mi powiedział pracodawca na podwyżkę nie mam co liczyć.
Nie jest niczym trudnym porównanie ile zarabia się we Francji, Niemczech, Anglii, ja zawsze porównuję co za swoją pensję mogę kupić w naszym kraju. Jeszcze się nie obudziliście i macie sylwestrowego kaca? Radzę wam szybko dojść do siebie i zobaczyć ile w waszym sklepie kosztuje chleb i masło, za ile pojedziecie pociągiem do Krakowa czy busem do Katowic, o ile podrożało paliwo na stacji. I wreszcie już po nowemu ile zapłacicie za energię elektryczną, wodę, kanalizację..... a może jak w średniowieczu zamiast żarówki świeczka a zamiast muszli klozetowej nocnik wylewany za okno?
Ile jeszcze wytrzyma nasz naród nim się zbuntuje? A może wszyscy wyjedziemy na emigrację?
Witajcie w nowym 2011roku.

Komentarze   
0 #21 wo_hal 2011-01-05 09:52
To wszystko przez to że większość zarobków w Polsce to nędza. Tylko ceny mamy zachodnie. Żyja tylko ci przy żłobach, urzednicy, sędziowe, pracownicy monopoli gospodarczych i inni, którzy maja przywileje, trzynaste pensje, nagrody jubileuszowe, premie. Czyli tniemy tort budzetowy. A bieda na własnej działalnosci... jednoosobowo działająca, wszyscy młodzi bez koligacji i cała reszta.....ma problemy z opłatami i przeżyciem. To nie jest z pewnoscia w porządku. Nigdy nie mówi się o zarobkach Polaków. Tylko ceny winduje do Zachodu. A jak się mówi to o średniej, czyli ja mam 19 000 netto , ty tysiąc i ....jest super bo srednia to 10 000.
Chciałbym spotkać na swoje drodze takiego kmiota który wyśmiewa innych że sobie nie dają rady i że tylko pesymizm w nich, przetłumaczyć by mu trzeba co i jak.
Cytować
0 #22 PełO 2011-01-11 13:23
Wiecie dlaczego będzie tylko lepiej? Bo mamy: 7 CUDÓW TUSKA:
1. jest bezrobocie.
2. mimo że jest bezrobocie, wszyscy pracują.
3. mimo że wszyscy pracują, plan nie jest
wykonywany nawet w 50 procentach.
4. mimo że plan nie jest wykonywany nawet w 50
procentach, wszędzie wszystko jest.
5. mimo że wszędzie wszystko jest, nie wszyscy
wszystko mają.
6. mimo że nie wszyscy wszystko mają, kradną
głównie ci, co mają wszystko.
7. mimo że kradną głównie ci co mają wszystko, nie
udaje się nikogo złapać i niczego odzyskać
Cytować
0 #23 nik 2011-01-17 09:17
BĘDZIE DROŻSZY a każdy kto twierdzi inaczej jest podłym i skończonym zakłamanym skur****
Przykład:
cena pszenicy wzrosła z ok. 460 do 780 zł za tonę. Za zbożem zaczęła drożeć mąka. A po paru tygodniach skoczyły także ceny chleba i makaronów. 10 lat temu przeciętny Polak jadł 80 kg pieczywa, zaś w ubiegłym roku już tylko 58 kg. Spożycie na głowę spada o 2-3 kg rocznie
Zaś jakiś kretyn jeden z drugim napisze ci od malkontentów albo że tylko straszysz, tu straszyć nie trzeba wystarczy iść do sklepu czy na stację paliw i zobaczyć jakie są ceny a zarobki stoją w miejscu. Zwolennicy tuskolandu i PO nadal wpatrzeni w swego furrera ale to się już niedługo skończy dla was i wtedy cienko będziecie śpiewali! :sad:
Cytować
0 #24 za granicą 2011-01-17 09:27
"W Polsce ceny szaleją. A skalę tej podwyżki nawet trudno określić" takie tytuły mają polonijne gazety w Belgi, widać jak zawsze za granicą widzą więcej co się w Polsce wyprawia niż sterowana przez PO opinia publiczna za pośrednictwem mass mediów.
Cytować
0 #25 ak 2011-02-02 10:26
poczytajcie tę analizę http://interia360.pl/artykul/w-2008r-tusk-podpisal-wyrok-na-lask-wykonanie-wyroku-na-polskim-lasku-rozpocznie-sie-w-2013r,42764 i zasraniuchy kochające Tuska schowajcie swoje ryje w piach tak jak dla ruska robicie bo ktoś bardzo nienawidzi nas Polaków :sad::sad::sad:
Cytować
0 #26 hans 2011-02-04 13:37
Bieda nas czeka, kto wie może drugi Egipt jak Polacy zdejmą opaski z oczu i nie będą ślepi i głupi a jak brat z bratem rozprawią się ze skur****i z ul .Wiejskiej
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.