"Trudne początki"
Zbliża się kolejny sezon by "pokopać" w piłkę nożną, i kolejne wybory w których pojawią się kolejne obietnice i kiełbasa wyborcza. Nie mam sympatii politycznych, głosuje na ludzi na których warto zagłosować i którzy wiele robią na rzecz lokalnej społeczności.
Sprawa Orlika dla jednego z większych osiedli w Chrzanowie, osiedla Północ-Tysiąclecia ciągnie się niemiłosiernie. Pierwsze słowa Burmistrza Kosowskiego w tej sprawie były negatywne, w wywiadzie dla chrzanowskiej telewizji lokalnej mówił że nie jest aż tak źle z boiskami w Chrzanowie, a ludzie chcieli by je mieć pod parapetem własnego mieszkania. Kolejne monity mieszkańców w mediach doprowadziły do zmiany stanowiska Burmistrza który zmienił zdanie i zgodził się aby boiska z rządowego programu Orlik 2012 powstały w Chrzanowie, gdzie pierwsze miało powstać przy ul. Kubusia Puchatka zaraz po wyburzeniu Centrum Usług Socjalnych.
"Osiedle ludzi starych"
Gdy już udało się pozyskać zapewnienie Burmistrza Kosowskiego że Orlik zostanie wybudowany na wspomnianym wyżej terenie, "znalazła" się grupka kilku osób które stwierdziły że chcą spokoju i ciszy przed oknami a boisk na tymże osiedlu jest już pod dostatkiem dodając że osiedle Północ jest osiedlem ludzi cyt. "starych" (jak dla mnie określenie bez szacunku - prędzej ludzi starszych ale cóż kwestia wychowania) i schorowanych którzy zasługują na ciszę i spokój. Nikt tej ciszy im nie zabiera, dzieciaki grające w piłkę nadal grają na przyblokowych parkingach i ulicach stwarzając zagrożenie dla siebie i mienia które znajduje się w zasięgu ich piłki. Protest który rozpoczęła wspomniana grupka osób stał się argumentem do planu Burmistrza który uznał że działkę planowaną pod Orlika (mimo wcześniejszych obietnic że terenu nie sprzeda ani pod budowę sklepów ani bloków argumentując że potrzeba więcej terenów zielonych na tym osiedlu) sprzeda pod działalność handlowo-usługową, co również wzbudziło protes mieszkańców.
"Rada osiedlowa?"
Całkowicie dziwne i niezrozumiałe dla mnie kroki "po fakcie" podjęła Rada Osiedla "Północ". Wychodząc na przeciw Burmistrzowi jak z kapelusza pojawiły się osoby z rady które do tej pory nie wpadły na pomysł, a może nie widziały potrzeby aby Orlik został zbudowany. Plan prosty Orlik na boiskach szkolnych Publicznego Gimnazjum nr 1 przy ul. Zielonej.
"Co to jest Orlik?"
Krótko: Kompleks boisk do piłki nożnej - ogólnodostępny ( http://orlik2012.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=33 ) Pytanie jak boisko zbudowane na terenie szkolnym może być ogólnodostępne?
III programu edycja Orlików zakończona.
W litopadzie 2009 r. zakończony został nabór wniosków na budowę Orlików. Na dzień dzisiejszy mimo deklaracji i obietnic nadal nie doczekaliśmy się tego kompleksu w całym Chrzanowie.
Mają go sąsiedzi.
Czego nie da się w Chrzanowie dało się zrobić w Olkuszu, obecnie budowany jest tam trzeci Orlik ponieważ dwa pozostałe nie są w stanie pomieścić chętnych którzy korzystają z niego od rana do wieczora. Także sąsiednie Bukowno, Krzeszowice, Libiąż i Babice a także Gaj potrafiły napisać wniosek do Ministerstwa Sporu, opracować plan i doprowadzić do otwarcia swoich Orlików.
Zakończenie
A Chrzanów? Miasto które szczyci się wieloma osiągnięciami w stylu "moja babiczka pochazi z Chrzanooowa" odwróciło się tyłem do takich osób min. jak ja, które proszą o tego typu inwestycje na osiedlach, oraz dzieciaków które już nie proszę tylko grają na każdym wolnym skrawku nie koniecznie bezpiecznie, niekoniecznie na miarę Europy.

Komentarze   
0 #21 llll 2010-05-31 01:05
Dla mnie są ci nienormalni, co wypisują takie rzeczy;-)
Pozdrawiam:d
Cytować
0 #22 Jakub 2010-05-31 02:06
Dla mnie są ci nienormalni co nie widzą paskudnych i bezczelnych kłamstw Platformy Obywatelskiej.
http://wiadomosci.onet.pl/2177930,11,premier_polski_padl_ofiara_google_bomb_donald_tusk__klamca,item.html

Onet.pl też jest kłamcą, bo twierdzą, że to atak spamowy iż PO wpisaniu w google słowo kłamca wyskakuje Donald Tusk. Twierdzą, że to zrobił jeden człowiek.
Niestety, nie. Chyba, że mają na myśli samego Donalda Tuska.
Donald Tusk ciężko pracował na to, żeby PO wpisaniu "kłamca" wyskakiwała jego osoba.
Wystarczy przytoczyć kłamstwo wyborcze Donalda Tuska w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych w OFE.
Cytować
0 #23 marcelooo 2010-05-31 10:04
lll to po co tu wypisujesz takie bzdury, mało tego obrażasz ludzi którzy mają inne zdanie od burmistrza i samorządu?
mają prawo czuć się oszukani tak i mają prawo pisać tutaj co o tym sądzą
Cytować
0 #24 llll 2010-05-31 14:38
Marcelo, tylko ty tutaj obrażasz innych ludzi, pokaz mi mój komentarz gdzie bym kogoś obraził cwaniaku!
Cytować
0 #25 marcelooo 2010-05-31 16:04
cyt: lll vel lukki

Napisane przez llll, maj 30, 2010 21:05:49
Dla mnie są ci nienormalni, co wypisują takie rzecz

Napisane przez llll, maj 23, 2010 21:51:26
OO dobrze, ze o sobie wspominasz, bo gdy wyjaśniłem pewna sprawę o której nie macie pojęcia pojawiły się insynuacje ze jestem szczekaczem Burmistrza, widocznie wy możecie krytykować a ja już nie mogę popierać?
HIPOKRYCI!

coś jeszcze chcesz dodać popleczniku lokalnych nie-rządów? :P
Cytować
0 #26 Jakub 2010-05-31 19:18
Napisane przez llll, maj 27, 2010 11:38:52
Ale wszystko winne PO, to niedobre PO, biedacy... miny też PO podłożyło??...

Napisane przez llll, maj 21, 2010 21:24:59
Tak Tak nasłało mnie PO i cale zło to PO a gdy argumenty krzykaczom się kończą to wychodzą idiotyczne insynuowanie, ze ktoś mnie nasłał, śmieszne.

Napisane przez llll, maj 30, 2010 21:05:49
Dla mnie są ci nienormalni, co wypisują takie rzeczy smilies/wink.gif


III mówisz cały czas o sobie... pamiętaj o tym... każdy człowiek mówi o sobie....
Cytować
0 #27 llll 2010-05-31 20:14
A TERAZ pokaże wasze wpisy, gdzie mnie obrażacie, bo to co ja pisałem do tego się nie klasyfikuje:

Napisane przez aaaa, maj 22, 2010 16:04:48
no proszę szczekacz samego Burmistrza się tu pojawił

Napisane przez aaaa, maj 22, 2010 20:48:53
(...)
cały problem polega na tym że gdy tylko ktoś ma inne zdanie i inną opinię niż burmistrz czy samorząd to zaraz jest opozycjonistą lub wyzywa się go od pomylonych czy zwykłych dziadów i to zasługa takich szczekaczy jak ty lll
(...)

Napisane przez marcelooo, maj 24, 2010 07:13:43
bardzo podobają mi się wpisy lll
(...)
natomiast zawsze znajdą się takie snoby jak lll które napiszą jest "super, super więc o co wam chodzi hipokryci" a sam poniżej poziomu zera jest jego wypowiedź

Napisane przez marcelooo, maj 24, 2010 07:18:51
do lll
tu masz poczytaj sobie jak jest super
http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=3033
a może to wszyscy opozycja?!
śmieszny jesteś człowieczku i o bardzo małym rozumku

marceliku, jestem dla Ciebie zerem i idiota, tak napisałeś, i kto tu szanuje ludzi?, kto ma ich za zero?

II, czy może lukki jeszcze nie otworzyłeś oczu kto to jest Platforma Obywatelska?
Nikt normalny nie popiera tej partii POwodziowej, hazardowej i smoleńskiej.
(...)


Znaczy jestem nienormalny bo ich popieram, sam Jakub sklasyfikowałeś ludzi od normalnych/nien ormalnych tylko dlatego, ze popierają poszczególne partie.
Tymczasem teraz wypominasz mi, ze odniosłem się, ze ja mam inna normalność, i nie obrażam nikogo za poglądy polityczne, jak Ty Jakub.
Cytować
0 #28 Jakub 2010-05-31 21:01
Nikt normalny nie popiera tej partii POwodziowej, hazardowej i smoleńskiej. To fakt. Faktem jest też, że 86% społeczeństwa ma mniej niż 110IQ pomimo, że uważają się za wykształconych. Tylko niewielka część społeczeństwa to osoby inteligentne. Na PO głosowała masa, którą urobiły takie media jak One.pl, Gazeta Wyborcza, czy TVN, ale niestety nie inteligencja znająca się na polityce.
Popierasz Platformę Obywatelską III? Nie odpowiadam za to, że się sam nadziałeś na powyższe zarzuty.
Ja nie stwierdziłem bezpośrednio, że jesteś nienormalny, sam to stwierdziłeś. Za to obraziłeś mnie bezpośrednio już na wstępie. Ja się nie odniosłem bezpośrednio. To jest ogromna różnica.
Cytować
0 #29 ADAMUS 2010-05-31 21:18
Pomija już pisanie nie na temat, ale naprawdę ręce opadają gdy czyta się takie wyzwiska itd. poziom komentarzy niektórych użytkowników (przez grzeczność nie wymienię) sięga bardzo nisko.
Szczerze przykro że zamiast zająć się tym co ważne i pomyśleć jak wpłynąć na obecny samorząd Chrzanowa, aby zaangażował się w budowanie boisk Orlik2012 nie tylko dla os. Północ ale dla całego miasta, Państwo wolicie tego typu zabawy.
Naprawdę gratuluję, jednocześnie porównajcie się z dziećmi - te chociaż w piłkę grają na powietrzu a Wy?
Pozdrawiam

P.S. użytkownicy lll, 2222, marcelo i inni przecież bloga może pisać każdy tutaj, dlaczego tam nie wyrazicie swoich pretensji czy pochwał dla was spraw ważnych mniej czy bardzie? aż tak trudno napisać "tekst" od siebie? a tak łatwo komentować innych?
Cytować
0 #30 Jakub 2010-05-31 22:03
Zgadzam się. Od zawsze uważam, że ataki ad personam nakręcają tylko agresję. Od kiedy pojawiło się tutaj kilku krzewicieli partii Platformy Obywatelskiej od początku są na mnie ataki ad personam bez merytorycznych argumentów, lub równocześnie z argumentami, które są oszczerstwem lub kłamstwem, a w żadnym wypadku merytoryczną wypowiedzią. Są to wypowiedzi ala Bronisław Komorowski: "Woda czasami przychodzi i czasami odchodzi." Albo ala Niesiołowski: Opozycja występuje w TV (co jest według niego obraźliwe dla jego partii)

Należę do osób, które nie pozostają bierne wobec inwektyw i oszczerstw, więc ostrzegam, że również nie będę przebierał w słowach.

Na oku już mam kilka osób, które przekroczyły granice dobrego obyczaju. Jest ich naprawdę sporo i statystyka jest nieubłagana - są to ludzie popierający Platformę Obywatelską jak widać nie mają nic do zaoferowania poza obelgami wobec ludzi, którzy odważyli się mówić prawdę.
Mnie wszyscy znają, nie boję się pokazać twarzy, a zwolennicy Platformy Obywatelskiej twarze ukrywają. Ukrywają się pod jakimiś nickami, które nie mają nic wspólnego z ich nazwiskiem.

Kodeks Karny wyraźnie mówi na ten temat:

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Jednak nie sięga po takie środki bo wiem jak działa wymiar sprawiedliwości w Polsce. Jest po prostu niesprawiedliwy i uzależnia wyroki od własnego widzimisię, a nie od merytorycznej interpretacji.

Jako, że nie toleruję, gdy ktoś mnie obraża to potrafię sięgnąć po metody bardziej drastyczne, by taki delikwent, który rzuca wobec mnie obelgi ich zaprzestał.
"Jaki wróg taka metoda".
Dlatego ostrzegam potencjalnych agresorów, że mogę nawet poświecić czas, aby takiego notorycznego opluwacza znaleźć i mu wyperswadować taką podłą praktykę równie podłą praktyką.

Jak zaczyna się taka wojna na obelgi to potem nikt nie pamięta kto zaczął, wszyscy są ubrudzeni błotem, ale tu na forum ja pamiętam, kto zaczął i jestem w stanie te wypowiedzi znaleźć w odpowiednim momencie.

Jednak mam prośbę. Jak już zwolennicy Platformy Obywatelskiej zaczynają obrażać to niech chociaż pokażą twarz.
Cytować
0 #31 o 2010-06-25 13:04
Projekt uchwały Rady Miasta o sprzedarzy w drodze przetargu działek dod supermarket

http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/E2131E80-6404-4AFA-9E36-7C95A9CEE5BB/678378/8.pdf
Cytować
0 #32 &bc 2010-07-02 12:48
proszę herr kosowski wprost oświadczyć jak mnie wybierzecie to może wam zbuduję Orlika
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.