Działania burmistrza Kosowskiego doprowadziły do zlikwidowania bezpośredniego połączenia ze stolicą Śląska, co skutkuje tym, że jedynymi przewoźnikami kursującymi na linii Chrzanów Katowice są prywatne firmy przewozowe. Czy dotknął ich kryzys – nic na ten temat nie wiadomo – natomiast zauważalne jest pogorszenie warunków podróży. Pomijam już fakt podróżowania „na szybie”, o wiele gorsza jest arogancja niektórych kierowców.

Jak informują użytkownicy jednego z forów, na ww. linii pracuje bardzo nieuprzejmy kierowca. Jedna z osób podaje informację, że przy wsiadaniu do busa zapomniała pokazać legitymację uprawniającą do zniżki, została przez to obrzucona obelgami: „Ty ślepa C*po, nie nauczyli Cię czytać na tych studiach, jesteś Ku*wą.. itp itd.”. Z kolei w innym dniu na przystanku początkowym w Katowicach, gdy dwie starsze osoby stojące na deszczu, zapytały czy mogą już wsiąść do busa, usłyszały odpowiedź: „nie ku*** dopiero za 2 min odjazd”. Inna z osób opowiada o tym, że zostały skierowane w stosunku do jej osoby obelgi, a następnie groźby. Jak informuje, zgłosiła sprawę na Policję. Kilka innych osób również potwierdza chamskie zachowanie kierowcy w stosunku do innych pasażerów.

Według użytkowników forum, właściciel firmy, Jarosław Paluch nie dostrzega w zachowaniu swego podwładnego nic niewłaściwego. Po poinformowaniu go o użyciu gróźb pobicia, odparł, że nie może z tym nic zrobić, a następnie poinstruował pasażerkę, żeby … nie jeździła z tym kierowcą. Ciekawe rozwiązanie, tylko co zrobić kiedy trzeba dojechać na konkretną godzinę do Katowic? Jechać kilkadziesiąt minut wcześniej, czy wybrać komunikację miejską z przesiadką w Jaworznie?

Jak widać, firmy przewozowe czują się w obecnej sytuacji jak „ryba w wodzie”. Po zlikwidowaniu kursów autobusowych, znacznie przybyło im pasażerów, wiedzą też doskonale, że lepiej zatrudnić tańszego pracownika, niż iść na rękę pasażerom, bo Ci i tak się znajdą. Podejrzewam, że chodzi o oszczędności, bo jakie inne można mieć wytłumaczenie na dalsze zatrudnianie takiego kierowcy, pomimo licznych skarg? No może jeszcze jedno … pokrewieństwo.


foto: http://www.clevescene.com


Komentarze   
0 #1 Iza 2011-03-03 20:59
Blood, sorry... Rozmawiałeś ze mną o tym zdarzeniu? Hmm... Nie kojarzę tego. Część rzeczy ja pisałam na Przełomie bo chodzi o coś więcej. Fajnie napisać bloga, bo ciekawa sprawa, ale nie masz wszystkich informacji.

Poza tym, niektórymi informacjami wprowadzasz ludzi w błąd.
Cytować
0 #2 Iza 2011-03-03 21:29
I jeszcze jedno. Sprawa miała swój początek tutaj: http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=23&p=38577#p38577
na początku lutego.
Gdybym chciała, żeby sytuacja w której brałam udział była tutaj opisana to sama bym to zrobiła.
Swoją drogą jeszcze jedno, macie zgodę osób na pisanie o tym? Ja jej nie wyraziłam i nie wyrażam - bo sprawę opiszę sama kiedy będzie więcej rzeczy wyjaśnione. Na ten moment jest to plagiat i jakby nie było złamanie praw autorskich.

Blood, polubiłam Cię za to co pisałeś na forum, ale ten blog - strzeliłeś sobie w kolano, myląc fakty, błędnie interpretując sprawę i nie dopytując się jak to faktycznie było - na forum nie jest wszystko opisane, brakuje wielu bardzo ciekawych informacji (choćby o przewinieniach tegoż kierowcy).
Kiedy była sprawa z Tomkiem i kanarami w 338, przed pojawieniem się artykułu była rozmowa z nim. Mnie nikt nie pytał o to, a wykorzystałeś materiał mój bez mojej zgody. A, że ja opisałam sprawę nie znaczy, że byłam tam sama - były nas dwie osoby.

Brak źródła informacji, brak wiedzy na temat zdarzenia - i wychodzą głupoty... Trzeba było cierpliwie poczekać na rozwój sytuacji, bo teraz to wydarzenie które miało miejsce tutaj nie będzie opisane - bo nie wyrażam na to zgody i nie życzę sobie pisania o tym, skoro nikt poza świadkami nie wie co tak naprawdę się stało.

P.S. Dan Express współpracował z firmą przewozową pana Palucha. Jego busy nie jeździły pod szyldem Dan Express-u, nie jeżdżą i nie będą jeździć.
Cytować
0 #3 Nika 2011-03-03 22:47
Zatopionku, a gdzie pisze, że to o Tobie? i że chodzi o forum przełomowe? hę? zdarzyć się mogło każdemu z Nas.
Cytować
0 #4 boxer 2011-03-03 23:02
@Nika
ale moze chodzi jej o cos charakterystycz nego, np to „Ty ślepa C*po, nie nauczyli Cię czytać na tych studiach, jesteś Ku*wą.. itp itd.”
Cytować
0 #5 Iza 2011-03-03 23:19
Cytat:
Inna z osób opowiada o tym, że zostały skierowane w stosunku do jej osoby obelgi, a następnie groźby. Jak informuje, zgłosiła sprawę na Policję.
Ja o tym wspomniałam bo sytuacja tyczyła się mnie i mojej koleżanki. Link do forum Przełomu i tego co tam było pisane - podałam. Wystarczy poczytać, i razi po oczach styl pisania po którym się często poznaje ludzi pod innymi nickami. I tylko w jednym miejscu pisze o tym więc łatwo się domyślić.

Artykuł / blog fajnie napisać. Ale stawiajmy na jakość a nie przerobienie czyichś słów (plus przekręcenie paru faktów) bez próby dowiedzenia się od osoby zaangażowanej w sprawę jak to było i co się wydarzały. Wiele istotnych i ciekawych rzeczy zostało pominiętych w postach na forum.
Cytować
0 #6 Mateusz 2011-03-03 23:46
Czy można wiedzieć jaki plagiat i jakie prawa autorskie? Bo nie za bardzo wiem o co Ci chodzi? Napisałaś to na ogólnie dostępnym forum. Nie napisałem, że ja przeżyłem taką sytuację, tylko że użytkownicy innego forum (nie podałem nazwy, aby nie robić reklamy), no chyba, że nie jesteś użytkownikiem. Cytowanie czyiś słów i stawianie swoich wniosków nie jest w żaden sposób plagiatem. Pod nic się nie podpisałem. W każdym dzienniku są cytowane czyjeś słowa, które nie wymagają zgody na ich cytowanie przez inne osoby. Rozumiem, że Cię poniosło, ale skoro mówisz, że ja nie mam racji, to Ty też jej nie masz (w sprawie oskarżania mnie o plagiat). Możliwe, że nie zagłębiałem się w ten temat, dlatego znalazło się to na blogu, a nie artykuł na stronie głównej.

Co Dan Express, przyznaję Ci rację i już to poprawiam.
Cytować
0 #7 Mateusz 2011-03-03 23:47
Niestety, nie mogę edytować, dlatego proszę administratora o wykreślenie "(jego busy jeżdżą pod szyldem Dan Expressu)". Dziękuję.
Cytować
0 #8 szerf 2011-03-04 08:43
Widzisz blood997 bo pani zdegustowana vel zatopiona lubi robić ludziom koło tyłków, do wszystkich ma wąty czy to na spotkaniu na żywo czy na forum lokalnej szmiry czy tutaj na chrzanowskim gdzie co kto by nie zrobił zaraz go wykpi i ośmieszy, nie ważne że sama wykazuje się pisaniem poniżej dna lub całymi miesiącami nic tu nie pisze twierdząc że nie ma czasu po czym pisze jak najęta na innych forach, ważne że do niej należy ostatnie słowo. Więc takimi osobnikami którzy wykazują tendencje histeryczek i poprawiania sobie samooceny kosztem innych nie masz się co przejmować.
Pozdrawiam
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.