×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 272

http://get-2.wpapi.wp.pl/a,61764482,f,97196272b0bc8cc585c1375ed5f743a0.jpg

Ten "piękny" budyneczek porównywany do Wierzy Babel to nowy gmach TVP w Warszawie. Zbudowany kosztem ponad 200mln zł ściągniętych od ludzi którzy płacą abonament radiowo-telewizyjny. Oczywiście nie ważne że macie zepsuty telewizor czy na zakup nowego wydaliście całą swoją wypłatę, płacić abonament za posiadanie odbiornika musicie i kropka inaczej będziecie ścigani lub według nowych pomysłów rządzących wpisani na krajową listę dłużników oraz ścigani przez komorników.
Macie książeczkę? Tak, taką zieloną?
http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/1231481586492.jpg
To wasz obowiązek! Macie płacić inaczej nie powstaną programy w TVP i PR. To naprawdę nie ważne że macie antenę koszykową na balkonie która ledwo odbiera te programy a jakość obrazu i dźwięku nie istnieje. Chcecie lepiej? To zamówcie sobie kablówkę, cyfrę +, polsat cyfrowy lub tvn-owską N, ale abonament płacić macie i kropka. Nie płacicie? To okradacie krajową radę radiofoni i telewizji i media publiczne - przecież oni muszą z czegoś żyć!
Wróćmy jednak do misji TVP. Dzięki jej produkcji powstają np. "M jak Miłość" gdzie jak się pochwalił jeden z braci Mroczków wraz z panną Cichopek można zarobić 7tyś. za DZIEŃ zdjęciowy. Mało? Nie wierzycie? Najnowszy i zarazem najlepszy przykład na co idą nasze wpłaty abonamentowe: znacie program "Jaka to melodia"? Napewno, wiele lat jest obecny na antenie TVP1, jego prowadzący wzruszający serca stałych widzów zarabia jedyne - to nie żart 240tyś zł. nie - nie pomyliły mi się zera ani tysiące słownie DWIEŚCIE CZTERDZIEŚCI TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE (tutaj LINK). Czy ja im zazdroszczę? Czy jestem narzekaczem i niedouczonym idiotom? NIE! Ale proszę mi nie krzyczeć z bilbordów, głośników radia w samochodzie, na ekranie, w internecie i prasie że mam płacić Abonament Radiowo-Telewizyjny!!! Bo to mój obowiązek! Szlak jasny mnie trafia gdy czytam ile zarabiają pracujący w TVP mający status "gwiazdy" jak nap. Piotr Kraśko i inni prowadzący Wiadomości.
Patrzę na rankingi płacowe i oczy przecieram ze zdumienia:
4100 osób musi płacić co miesiąc abonament, by złożyć się na zarobki Tomasza Lisa, który ma w Telewizji Polskiej godzinny program raz w tygodniu. Ponad 2300 osób łoży na wynagrodzenie prezentera Piotra Kraśki. Lis dostaje co miesiąc 70 tysięcy, . Takich gwiazd, suto opłacanych z naszych pieniędzy, jest w TVP cała masa. *

1. Piotr Kraśko - 50 tys. zł
2. Iwona Schymalla - 40 tys. zł
3. Jarosław Kret - 30 tys. zł
4. Maciej Orłoś - 30 tys. zł
5. Grażyna Torbicka - 25 tys. zł
Każdy z pozostałych prezenterów ponad 20tyś. zł gołej pensji do tego dodatki!!!!

Olbrzymie wynagrodzenia nie przekładają się na jakość programów, nie mówiąc o wypełnianiu misji. Nie zdziwcie się za tem gdy z biednych funduszy TVP wpada na pomysł przerywania emitowanych programów reklamami. Czy macie coś przeciw? Przecież oglądacie komercyjne media, a tam przerywają reklamami - Tak, ale na nich nie trzeba płacić z zielonej książeczki. O co to "pieniactwo" jak zaraz niektórzy mnie podsumują? Już napisałem, zapłacę ten haracz bez szemrania ale niech produkują programy warte tego płacenia, niech dostarczą mi dobry sygnał i kanały tematyczne, ograniczając przy tym ilość reklam i pokażą że potrafią dobrze prowadzić firmę, a nie utrzymywać molocha. Nie? Proszę bardzo nie płaćmy abonamentu zaś niech media publiczne same z reklamy i tego co od rządu dostaną czyli od nas wszystkich. Ale po co? Jak można mieć i to i to. Więc już niedługo według najnowszego projektu ustawy KAŻDY Polak rozliczający się z fiskusem na podstawie PIT zostanie obciążony opłata abonamentową - może w geście dobrej woli zwolni się z tej opłaty osoby po 70-tce.
Wybór należy do was. Aha i strzeżcie się pracowników Poczty - mają uprawnienia do kontrolowania czy w domu znajduje się odbiornik RTV. Firmy oczywiście także tę opłatę płacić muszą.
-------------------------------------
źródła:
*zdjęcie gmachu TVP http://turystyka.wp.pl/gid,11236598,title,najbrzydsze-rzeczy-w-polsce,zdjecie,rsqpqlsq,galeria_zdjecie.html
**zdjęcie książeczki RTV http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/1231481586492.jpg
***ranking płac: SE

Komentarze   
0 #1 granda 2010-12-01 09:58
Jeden zarabia 1400zł pracując po 10godz. dziennie, do tego soboty, niedziele a drugi 240 000zł robiąc głupie miny i dając popis fałszowania śpiewu, kiczu i show dla starych dziadków - i z tych 1400zł mam płacić co miesiąc abonament dojeżdżając na pocztę którą zabrano z mojej wioski 10km do miasta? A gówno! Nie zapłacę i niech mi naskoczą! Wywalę tv do piwnicy niech stoi i się zakurzy, wyrejstruję radio, nic im nie zapłacę! Wolę za te parę zł czekolady kupić.
Cytować
0 #2 kloss 2010-12-01 10:16
RTV czyli Ratujmy TeleVizję i jej gwiazdki :P
Cytować
0 #3 berek 2010-12-01 12:21
w Trzebini tez jest telewizja polska ;-) http://www.tvt1.pl/
Cytować
0 #4 ogarek 2010-12-01 12:40
taaaaa ale płacisz za nim wybierając wujka X :D
Cytować
0 #5 staruch 2010-12-01 13:19
Mam sąsiadkę - gdy przychodzi jej odcinek marnej emeryturzyny kobita idzie robić wszystkie opłaty: prąd, gaz, czynsz, podatki, abonament - co jej zostanie ma na jedzenie, ubrania przynosi jej córka. Dziennie na jedzenie zostaje jej kilka złotych. Dla takich ludzi każdy grosz się liczy, jak można kazać takiej kobicie bólić jeszcze za to że posiada stary jak świat telewizor? To jawna kpina. Potem można sobie przeczytać że taki Janowski kupuje sobie prawie porsche http://www.se.pl/rozrywka/plotki/kupi-sobie-prawie-porsche_132752.html no dobra skoro jest taki dobry i zasłużył to niech sobie kupuje bo zarabia ale do ciężkiej cholery dlaczego pod pretekstem misji społecznej mediów publicznych szczuje się polaków żeby płacili abonament i uruchamia się aparat represyjny wobec opornych?
Ja nie zapłacę ani grosza - wyrejstrowałem telewizji i radio, mam komputer w którym mam radio internetowe i kartę telewizyjną z podłączoną satelitą i w myśl ustawy to nie jest odbiornik telewizyjny ani radiowy więc mogą mi naskoczyć, ale co mają powiedzieć milony płacących którzy nie są w stanie tak się zorganizować? Zresztą gdy to zrobią wejdzie nowelizacja ustawy nakazująca takim osobom płacenie lub faktycznie wszyscy mający numer pesel będą musieli płacić.
To jest sprawiedliwe państwo?! :sad:
Cytować
0 #6 panX 2010-12-01 19:12
Ja uważam że nowoczesne media są bardzo potrzebne nawet te finansowane przez gminy naszego powiatu Wolę od czasu do czasu popatrzeć co dzieje się w mojej Trzebini patrząc na http://tvt1.pl/ niż oglądać bzdury dla debilów na antenach TVP bo o wiele bardziej jest ważny dla mnie występ mojego dziecka który pokaże telewizja trzebińska niż patrzenie na wygłupy pseudo gwiazd polskich!
Cytować
0 #7 ted 2010-12-01 19:25
chciałbym wiedzieć czy te gwiazdy płacą abonament ?
Cytować
0 #8 Behemot 2010-12-02 00:49
Ja tylko chciałem sprostować, że w tej chwili nikt nie ma prawa wejść do mieszkania w celu sprawdzenia czy masz odbiornik telewizyjny czy radiowy.
Natomiast jeśli dobrowolnie wpuścisz osobę kontrolującą i ta stwierdzi, że masz radio czy telewizor a nie oplacasz abonamentu, to już niestety niewiele zrobisz ;-)
Cytować
0 #9 bobol 2010-12-02 08:43
Misją mediów publicznych jest produkcja papki dla plebsu i mało wymagających, jak ktoś chce ambitnej telewizji to wybira płatne pakiety i kanały tematyczne w stylu Discovery, National Gegr., Planete, Animal Pl, Discov. Hist. Science a nie TVP!
Najbardziej mnie wqurw.... że nie oglądam wcale TVP i mam za to zapłacić? Za to że oni emitują seriale Klan, Plebania, Ranczo, Ojciec Mateusz, M jak Miłość? Nie oglądam takiego badziewia, zaś serwisy info mnie nie interesują.
To za co mam płacić za to że mam telewizor i radio? A czy ktoś mi je dał za darmo? Nie zapłaciłem kupę kasy za te sprzęty więc WARA OD NICH! :sad:
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.