" Jeśli mnie kochasz, pozwól mi żyć tutaj, wiecznie, w tym cudownym zakątku świata " - tymi słowami zwracał się do Boga,  poeta Ludwig Ganghofer.

Austria ... Piękna, wspaniała...To kraj do którego wracam z ogromną radością...Aby napisać  o Austrii,  zmobilizował mnie dzisiaj - program Roberta Makłowicza.

Jestem  za każdym razem zauroczona, tutejszymi krajobrazami, majestatycznymi górami, zielonymi lasami, wąwozami, srebrzystymi wodospadami i strumieniami.

Bo Austria - to kraj z jeziorami z krystaliczną- czystą,  zdatną do picia wodą, gdzie w taflach jezior przeglądają się grzbiety górskie, wkomponowane w alpejskie pejzaże.

Kraj przepięknych malowniczych wsi, będących zarazem ośrodkami sportu i wypoczynku.

Austria to schludne, urocze, malownicze miasta i miasteczka wśród gór i dolin, gdzie nad dachami domów i kamienic górują wieże, jakże licznych tutaj kościołów, bo Austria, to kraj w 80 % katolicki. 

Cieszą oczy fasady starych pięknych ukwieconych domów z licznymi kawiarniami, barami i domowymi restauracyjkami .Ten kraj fascynuje swoją różnorodnością, podziwiać możemy stare zabytkowe wsie tyrolskie,  wkomponowane we wspaniałą scenerię górską.

 Tutaj co krok możemy oglądać średniowieczne zamki, klasztory, opactwa. Tu każda pora zachwyca, zima -  gdy wszystko pokryte jest puszystym śniegiem, a alpejskie doliny i góry, oblegane są przez narciarzy z różnych krajów. Wiosną, promienie słońca tańczą po stokach górskich, spijając spływającą wodę. Latem soczysto zielone hale i łąki usłane kwiatami, wyglądają niczym kolorowe  dywany.

Jesień - rozsypująca czerwone i złote liście drzew. Austria  - to również krowy z dzwoneczkami i baraszkujące i gwiżdżące świstaki.

I wreszcie Austria to muzyka - Strauss i Mozart,

i kryształy Swarovskiego,

wodospady Krimml,

Lodowce : Pasterze, Krauz,

Wąwóz Lichtensteina,

tort Sachera, doskonała Winner Eiskaffee,

i desery,

piwo Ottakringer,

Apfelstrudel,

i Wysokogórska trasa, i niezwykłe miasta takie jak : Salzburg, Innsbruck, Linz, Graz,

ale o tym, następnym razem...

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.