Wydawcy "Przełomu" zawdzięczam podróż do krainy Talibów bez opuszczania siedziby redakcji w Trzebini. Ten zarządzany na modłę wschodnią skrawek Trzeciego Świata przy ul. Długiej, okazał się ostatnio nie do wytrzymania. Dlatego opuściłem go ku obopólnemu zadowoleniu. Ja wróciłem do normalnego świata, a Ona rozstawia już bez przeszkód swoje wojsko. Wydaje codzienne rozkazy wydzierania z rzeczywistości głównie tego, co się dobrze sprzeda. Kwestie pozostałe są drugorzędne. I ma w tym do pomocy kilku wiernych Talibów. Całość nazywa się "nowym modelem dziennikarstwa".     

     Główny Talib (strażnik czystości myślowej portalu), odezwał się pod opublikowanym tu, moim tekstem o "Rzetelności samorządowców". Postawiłem w nim  prostą tezę: każdy, kto samorządowcem jest, lub zamierza nim być, powinien złożyć oświadczenie majątkowe wraz z małżonkiem. Zwłaszcza, gdy małżonek(ka) jest osobą publiczną i nawołuje do ujawniania, oraz ujawnia, zarobki innych osób publicznych - jak to robi Wydawca "Przełomu". 

    Przytoczyłem jej przykład, gdyż sama wysokości swoich dochodów w oświadczeniu męża nie zdradza, przez co stawia pod znakiem zapytania jego i swoją wiarygodność. Tyle. A Talib, występujący jako "urzędnik chrzanowski", napisał:  

"osoba, która was tutaj wypuszcza, to ziejący ogniem nienawiści do byłego pracodawcy były dziennikarz gazety który słynął niegdyś na łamach "P" z lizaków wobec chrzanowskiej władzy. Wielu z was go za to krytykowało, teraz walicie mu pokłony. Zdemaskowali go niedawno użytkownicy na portalu Przełomu to teraz tutaj tupie. W wielu sprawach najprawdopodobniej przegina w celu dyskredytowania ludzi, którym wiele zawdzięcza."

     Co zawdzięczam, napisałem na początku. Na portal "Przełomu" już nie wchodzę, bo tam można rozmawiać tylko na jeden sposób. Mianowicie, że świat jest chory, a jeśli ktokolwiek go może naprawić, to tylko Wydawca oraz Jej Drużyna. Tymczasem uważałem i uważam, że w Chrzanowie - w przeciwieństwie do Trzebini - dużo zmienia się na lepsze. I nie sposób tego nie zauważyć, czując w tym drugim mieście np. smród wysypiska przy magistracie oraz smród Rafinerii przy dworcu PKP. Cóż z tego, że okraszony ogromną podobizną wujka Adama. Smród to smród.

     Co do "zdemaskowania": na portalach posługujemy się nickiem, to jest normalne. Moje wpisy stały się szybko czytelne, bo myślę niezgodnie z wyobrażeniami Wydawcy, więc niczego nie trzeba tu było rozszyfrowywać. Ale co ciekawe, główny Talib uznał, iż piszę  także pod innymi nickami, gdyż  niektórzy użytkownicy tamtego forum zaczęli podzielać moje opinie. A zgodnie z jego regulaminem, posiadanie kilku nicków jest zabronione, więc wiadomo. W powietrzu zawisł miecz. I niech temu Talibowi wisi dalej.

     Kolejny zwolennik wschodniej dyktatury ("gery"), stwierdził: 

"magistrackie adoracje uprawiał na łamach "Przełomu" ten sam facet (inicjał trzy litery) co wam tu teraz oczy mydli (...) Szkoda tylko, że porywa innych do pisania dalszych głupot co może walić w właścicieli tego portalu, którzy nie "cenzurują", a czasem powinni (...) Teraz ten wybitny dziennikarz próbuje odwrócić uwagę od siebie (redaguje chrzanowski ekoportal za publiczną kasę) i wypisuje, że wydawca ma układ w Trzebini, żeby nikt nie pytał o jego układ chrzanowski. "

     Nie jestem pracownikiem samorządowym. Teraz zatrudniam się sam. I nie gonię za pieniędzmi, ale trudno abym świadczył usługi, moderując np. eko-chrzanów, za darmo. Dlaczego robię to właśnie ja, a nie np. Główny Talib, czy bezpośrednio Wydawca ? Może dlatego, że w przeciwieństwie do ich obojga, pracowałem poprzednio w gazetach nie takich jak "Przełom" czy oświęcimski oddział "GK". A jakie i gdzie uzyskałem kwalifikacje, wolę nie wyliczać, by nie być posądzonym o złośliwość. W każdym razie, nauczyłem się w życiu wystarczająco, by odpowiedzialnie nazwać absurdy oraz głupotę po imieniu. Czego i innym życzę.

Komentarze   
0 #21 Stefan 2010-11-05 23:03
Prawda jest taka że... Przełom to medialna potęga! I każdy głosuje kupując ten tygodnik w środę lub nie, proste - proste! A świat internetu w "globalnej wiosce" zwanej powiat chrzanowski jest taki jak przed drugą wojną światową elektryczność w mojej rodzinnej wsi Psary. Dokąd ludzie będą kupować papierowe wydanie Przełomu p.Molenda będzie pisać jak będzie chciała bo to jej "dziecko" a to że jej mąż kandyduje na radnego z komitetu wyborczego opluwanego często na łamach Przełomu burmistrza Adamczyka to mały szczegół i pewnie to nic nie znaczy.
Cytować
0 #22 Anna 2010-11-05 23:41
5570 chciałam przeczytać ,ale niestety spadam raz za razem do parteru :D
Cytować
0 #23 bodzio 2010-11-06 16:57
hal, nie wiem będziesz musial udowadniać tego co napisałeś i co gorsza podać źródło informacji, a to może być dla kogoś przykre. Myślę, że dzienniarze "Przełomu" określenia Talibowie równiez płazem nie puszczą i że wszystkich będą ostrzegać przed człowiekiem, który ich dyskredytuje, a kiedyś mienił się ich kolegą.
A powody zaś odejścia z pracy obu wymienionych pań są tejemnicą Poliszynela. Generalnie tytuł nic na tym nie stracił. A w przypadku odejścia Pucha nawet zyskał.
Cytować
0 #24 agent 2010-11-06 20:07
do Stefan
o tak przełom to potęga i kolos - szkoda tylko że na glinianych nogach - udowodni to pierwsza lepsza osoba która żuci mu rękawicę i stworzy konkurencję.
Zaś szkoda że ta pani zadbała tylko o swoje papierowe dziecko...
Niektórzy nie doceniają potęgi internetu i właśnie przełom jest tu doskonałym przykładem jak olewa się internautów jego poziome na tamtejszym portalu jest tak żałosny i żenujący że nawet nie będę go komentował bo każdy wie jak tam jest.
Wiesz co nic nie znaczy? To co pisze ta pseudo gazecina a jeśli uważasz że głos sprzedawanego papieru na terenie zamieszkałym przez przynajmniej 180 tyś mieszkańców tygodnika w ilości połowy nakładu którym się przechwalają ma znaczenie to nie ma o czym rozmawiać.
Co do kilku dziennikarzy tej gazety to szczerze mi ich szkoda reprezentowali by doskonały poziom gdyby nie ograniczenia i gnębienie przez pewną osobę ale o tym od nich się nie dowiecie bo się boją utraty źródła utrzymania i wilczego biletu.
Pozdrawiam
Cytować
0 #25 Puch, czyli autor 2010-11-07 02:51
Znowu dzięki za komentarze pod moim tekstem. Widać jak wspaniała jest wolność internetowa, bo znacznie bardziej czuję się pokrzepiony, niż oszczekany. A to już coś, czego nie zrozumie żaden Talib;-)
Cytować
0 #26 gery 2010-11-07 10:56
Gratuluję! zostaliście sprowokowani, "fachowiec" gra na waszych najniższych instynkatach. Jest na pewno z tego powodu szczęsliwy, a wy?
Cytować
0 #27 Anna 2010-11-07 11:37
Mnie osobiście ta szopka nie zachwyca.
Uważam,że jak mu się nie podobało mógł podziękować wcześniej.

Wybacz Puch innym , sobie...
Zapomnij co złe i idź swoją drogą...

Pozdrawiam
Cytować
0 #28 Anna 2010-11-07 11:39
gery nie wiem czy szczęśliwy ... odchoruje to pewnie....

Puch naprawdę szkoda Twojego zdrowia... wyluzuj
Cytować
0 #29 Puch, czyli autor 2010-11-07 15:37
Twoje rady Bajaderko są miłe. I także częściowo trafne. Zauważ jednak, że ja się tu nikomu nie żalę. Piszę to, czego nie mogłem napisać gdzie indziej. Wolność jest dla wszystkich, prawda? Dlatego wkrótce zamieszczę tu tekst, którego Wydawca nie zakwalifikował ongiś do druku. Będzie widać po raz kolejny, o co toczy się gra.
Uważasz, że "jak mu się nie podobało mógł podziękować wcześniej"... jest takie piękne powiedzenie, iż zawsze jest na coś za wcześnie i na coś za późno. W mojej ocenie, moje odejście z "P" nastąpiło w dobrym momencie, bo dzięki temu ta gazeta raptownie "ruszyła z kopyta" bez przeszkód, czyli kłód jakie rzucałem pod nogi "nowemu modelowi dziennikarstwa" . I jaka jest, każdy widzi.

przeczytaj jutro tu mój tekst, jaki się nie mógł ukazać w Przełomie.
Cytować
0 #30 peter 2010-11-08 17:52
Kocham Przełom! wogole we wszystkim; w życiu w pracy w związkach z ludźmi :-)
Cytować
0 #31 gbur 2010-11-09 08:59
Nazwa przełom w związku z latami 89/90, powiedz mi zatem jak to wygląda po 20latach? - jak dla mnie a nie jestem życiowym narzekaczem wygląda to tak że mamy "Łże elity", media które są ich tubą propagandową i gigantyczną wręcz emigrację za chlebem i porażający dług, to jest ten przełom? A może ta lokalna szmira i szmatławiec który chciałby się nazywać gazetą bądź tygodnikiem? Gdyby przyrównać skalę to taka lokalna tuba agitacyjna i światopoglądowa pewnych osób które niczym w amoku narkotykowym piszą jakieś bzdury i mają z tego ubaw i pieniądze a także kilku wyznawców którzy tu przychodzą i stroją fochy lub manifestują krystaliczną czystość tego papieru, ale już gdy ktoś ma inne zdanie nie koniecznie pozytywne o tamtejszej redakcji to jego zdanie ląduje w koszu zaś sama osoba jest persona non grata. Oto nowoczesne medium na miarę XXI wieku gdzie powinno pod logo mieć dopisane – cenzura ziemi chrzanowskiej.
Ktoś pytał ile tamtejsza właścicielka zarobi na kampanii wyborczej? Przeliczcie sobie z tamtejszego cennika gazeta+internet +drukarnia a wyjdą wam sumki napewno nie rzędu kilkudziesięciu tyś. Tylko set-tyś. to są prawdziwe żniwa dla takiej gazecinki za które my wszyscy zapłacimy z podatków bo komitetom wyborczym mimo kryzysu się przecież należy! I nie, nie zazdroszczę w takim kraju żyjemy i taką rzeczywistość mamy jaką sobie wybraliśmy. Przynajmniej TUTAJ możemy o tym pisać i wyjaskrawiać takie patologie.
Cytować
0 #32 o zgrozo 2010-11-09 15:00
a tutaj macie piękną laurkę, zrobioną pewnie przez głównych lizusów pani wydawcy o jej pięknym 20 letnim dziecku Pewnie warto zapamiętać autorów tego filmiku aby zbudować sobie pełny obraz talibów
Cytować
0 #33 o zgrozo 2010-11-09 15:00
http://www.przelom.pl/tv/4/202/Tygodnik-PRZELOM-ma-20-lat/
Cytować
0 #34 abrakadabra 2010-11-09 17:23
Panie Bogumile, kończ Waść wstydu oszczędź. Przez lata lizałeś tyłek burmistrzowi Kosowskiemu i urzednikom z chrzanowskiego magistratu. Urabiałeś opinię publiczną, że wszystko jest cacy. Podkręcałeś nieistniejące konflikty. Wyciszałęs sprawy istotne. Do Goebelsa jednak Panu daleko... W Pańskiej pisaninie istotnie widać klasę i ogrom doświadczenia zawodowego. Doprawdy szkoda, ze ktoś o tak wysokich kwalifikacjach wylądowł tak nisko i dalej lize tyłki jako pismak zatrudniony na usługach urzędu. taki orzeł jak Pan i tak nisko szybuje. Wstyd. A przecież miał być Pulitzer....hah ahahahha
Cytować
0 #35 1111111111 2010-11-09 18:27
a może by tak Pani alicja skończyła? :D:D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.