W przedwyborczym wydaniu "P", jego właścicielka zaapelowała do czytelników w swoim moralizującym jak zwykle felietonie, by głosowali "na ludzi mądrych".  W Chrzanowie tak też się stało. 

Burmistrzem został w pierwszej turze Kosowski Ryszard, który ma teraz dokończyć ważne dla miasta sprawy, jakie rozpoczął, i za jakie tygodnik Właścicielki nieustannie go krytykował. Bo jej faworytem był przecież Kosowski Bogdan, który nie tylko nie został burmistrzem, ale nawet nie wszedł do rady miasta. Natomiast weszli do niej ludzie z otwartymi głowami, czyli np. również krytykowany w "P" Robert Maciaszek i Andrzej Oczkowski. Nie weszli natomiast tacy faworyci Wydawcy jak były radny Bytomski, czy były radny Szyjka.

Kto tu się zatem w tych wyborach pomylił? Twierdzę, że raczej nie tysiące mieszkańców Chrzanowa. A to znaczy,  że Właścicielka jedynego w powiecie tygodnika ma poglądy całkowicie sprzeczne z preferencjami większości mieszkańców stolicy tego powiatu. Czyli, że jest mądra inaczej. I bynajmniej nie jest to obelga, lecz handlowy komplement, co zaraz uzasadnię... 

Zarabianie pieniędzy na wydawaniu gazety jest podobne do zarabiania pieniędzy na dostawach broni. Mianowicie, trzeba wywołać wojnę, by dobrze sprzedawały się karabiny, czy też informacja, więc i prasa. Ta wojna polegała ostatnio na krytyce wszystkiego co dla Chrzanowa logiczne i przyszłościowe oraz na wychwalaniu rzeczy drugorzędnych. Stąd bohaterką sezonu w "P" stała się choćby Anna Kasprzyk, kupcząca - pożal się Boże - ekologią w celach wyborczych. 

Na wyborach pieniądze w tygodniku już zarobiono. I to był akt pierwszy. Teraz  rozpoczyna się akt drugi: zarabianie pieniędzy na szukaniu dziury w całym. Że może wyborcy nie wzięli pod uwagę wszystkich okoliczności... Albo, że kierowali się tzw. owczym pędem... W sumie ma skończyć się na tym, iż Właścicielka miała rację, krytykując Ryszarda Kosowskiego, bo dzięki temu on popracował nad sobą i zwiększył swoje szanse... Więc jak go będzie krytykowała dalej, to powinien się tylko z tego cieszyć.

Ale czy taki komercyjny manewr uda się Wydawcy "P",  jak się udał po wyborach cztery lata temu? Ufam, że nie. Bo jeśli historia się powtarza, to tylko w formie farsy. 

Komentarze   
0 #41 okruch 2010-11-26 09:47
Cytat:
Wydawca chce mieć monopol na rację w całym powiecie, doszło do tego, że potakiwanie Jej - stało się niemal obowiązkiem samorządowców. Chrzanów wyłamał się z tego pierwszy i stąd na mnie taka nagonka.
Zgadzam się z tobą, ta pani zapewniła sobie monopol i nie ma żadnej konkurencji co z jednej strony jest dobre dla niej ale też szkodliwe bo nic nie rozwija tak jak zdrowa konkurencja, wiedzą to np. w Jaworznie gdzie są 3 lokalne gazety, dobrze też że piszesz o tym co nas dotyczy bo nasze otoczenie czyli władze miast, powiatów i media mają wpływ na jakość naszego życia więc niech wiedzą że są ludzie którzy patrzą im na ręce i rozliczają.
Jednak co do wyłamania Chrzanowa z relacji tygodnik miasto nie rozumiem, może mi go wyjaśnisz? Czy czasem aby obecny burmistrz nie zatrudnił męża właścicielki tygodnika jako dyrektora na basenie? Notabene jest to stanowisko zupełnie niepotrzebne jak wielu już zauważyło.
Cytować
0 #42 hans 2010-11-26 11:41
Mąż pani M, zatrudniony jest już chyba na basenie z 6-7 lat. Żaden to news. A Puch z tego co wiem od kilku m-cy ma zlecone przez burmistrza CH prowadzenie portalu o spalarni. Zawsze chwalił Chrzanów w Przełomie, teraz ma jeszcze większe powody do zachwytu.
A Przełom to zwykły zakład pracy. Ktoś rządzi, inni muszą słuchać. Każda gazeta ma właściciela, wydawcę, który na coś pozwala, a na coś nie, normalka. A Wolny człowiek ma prawo wyboru pracy i pracodawcy. Jak mu nie pasuje, odchodzi.
Cytować
0 #43 Robert6 2010-11-26 15:22
Puchu, Annihilator nie jest właścicielem. Tamci jak widać omijają Twoje wpisy. Boją się czegoś?
Cytować
0 #44 klich 2010-11-26 15:25
A według mnie autora tego bloga poprostu próbują podejść z każdej strony (wiadome osoby z długiej) byle tylko przestał pisać bo im wstyd za to jak traktują ludzi. A bać to się boi wielu jak widać.
Cytować
0 #45 małpiszon 2010-11-26 15:39
Puch, widzisz nie każdy jest za obecną ekipą Gazeta.pl
Cytat:
Ryszard Kosowski wygrał wybory na burmistrza Chrzanowa. Co to oznacza dla mnie??? Dalszą likwidację połączeń autobusowych ZKKM Chrzanów, co będzie zapewne wiązało się ze zwolnieniami. Będzie ciemno na ulicach i chodnikach w Chrzanowie, bo pan Kosowski nie uważa, aby oświetlenie ulic i chodników było konieczne. Coraz gorsze połączenia autobusowe i kolejowe z Katowicami i Krakowem. Będzie to oznaczać dalszą marginalizację Chrzanowa. Ciekawe jest również to że Kosowski tak bardzo obciął kursy lini autobusowej K, a zaraz potem pojawiło się więcej kursów prywatnych busów do i z Krakowa. Ciekawe jaka jest zależność między jednym i drugim. źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/w,457,119013721,119013721,R_Kosowski_znow_burmistrzem_.html
Myślę że dla Pana Kosowskiego te 10 lat już powinno wystarczyć ale z drugiej strony skoro nie było żadnego poważnego kontr kandydata to nie dziwi mnie to że wygrał już w pierwszej turze. Chciałem pogratulować miejscowym politykom i partią bo to że wygrał Ryszard Kosowski jest ich sromotną KLĘSKĄ o którą sami się prosili. Wystawiając swoich kandydatów którzy już w poprzednich wyborach doznali porażki wymierzyli policzek mieszkańcom a Ci zaś z braku wyboru postawili na nijakość. Kolejne lata dziadostwa w Chrzanowie i powiecie się niestaty szykują.
Ja także pamiętak że pan Potocki jako wicestarosta mówił że powiat jest niepotrzebny i mógłby zostać zlikwidowany więc czemu ma on niby teraz starostą zostać? Od tak na przekór tam? Ciepła dobrze płatna posadka dla armii nierobów - bo co oni (powiat) niby zorbili, stworzyli po za własną siedzibą za wiele mln zł?
Puch znasz temat więc może opiszesz to w kolejnym blogu - tylko proszę cię obiektywnie!
Cytować
0 #46 małpiszon 2010-11-26 15:41
PS przepraszam za błędy, taka moja natura
Pozdrawiam
Cytować
0 #47 ????? 2010-11-26 22:08
Puch niczego obiektywnie nie napisze. Kosowski i jego druh Puch wiedzą, że trzeba podpiąć się do silniejszego nieważne do kogo, byleby było skutecznie. Z takim wykształceniem jak ma Kosowski Ryszard nie dostałby nigdzie roboty, a stare układy już tyle nie potrafią. Kiedyś wystarczyło być wiernym członkiem PZPR i się było naczelnikiem. Dzisiaj trzeba wmówić ludziom, że Kosowski to "ukochany przywódca" - kogo?, czego?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.