fot.podczas zaćmienia księżyc przybrał piękną miodową barwę.
Piękna pogoda sprzyjała obserwacjom ciekawego zjawiska na niebie jakim było wczorajsze całkowite zaćmienie księżyca. Nasz satelita skrył sie w cień ziemi zmieniając kolor na miodoworudy. Dodatkowym smaczkiem było to , że obecne zaćmienie było najciemniejsze od 2000 roku. Przez moment księżyc był prawie zupełnie niewidoczny. Sprawiło to jego niskie położenie nad horyzontem , jak również niedawny wybuch wulkanu na Islandii. Na tarczy księżyca odbija ziemska atmosfera - dawniej badacze używali zaćmień do oznaczania stanu zanieczyszczenia ziemskiego powietrza. Dziś pozostaje nam cieszyć się pieknym zjawiskiem na nocnym niebie.

fotografie Tomek PiszczekKomentarze   
0 #1 Belle 2014-07-02 01:38
Yօu made some good points there. Ι checkked on the աeb ffor mօr information about tҺe iѕsue and found most рeople will go along with your views on this site.


Herre ііs my web-site; www.Mothersforwellness.org: http://www.Mothersforwellness.org/index.php/member/59541
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.