Warto dodać, że firma inwestuje w autobusy zasilane gazem ziemnym (CNG), tym sposobem ich ilość wynosi aktualnie 12 sztuk. Praktycznie wszystkie autobusy są pomalowane zgodnie z wymaganiami w przetargu, czyli na kolor niebieski.

Średnia wieku pojazdów: 11 lat
Ilość autobusów wysokopodłogowych: 10 sztuk
Ilość autobusów w pełni niskopodłogowych: 19 sztuk
Obsługiwane linie: A, 9, 10, 15, 29, 30, 31, 32, 35, 41, 42.

Następnym przewoźnikiem jest firma „Elbud” z Jaworzna, która dysponuje dziewięcioma autobusami, generalnie sześć z nich jest koloru żółto-niebieskiego, pozostałe w różnych odcieniach niebieskiego.
Średnia wieku pojazdów: 6 lat
Ilość autobusów wysokopodłogowych: 5 sztuk
Ilość autobusów w pełni niskopodłogowych: 4 sztuki
Obsługiwane linie: B, 8/25, 32(poszczególne kursy) 38.

Kolejną firmą jest „Irex” Sosnowiec. Firma posiada tylko cztery autobusy (w tym dwa pojazdy rezerwowe). Cała czwórka jest pomalowana na niebiesko.
Średnia wieku pojazdów: 8 lat
Ilość autobusów wysokopodłogowych: 3 sztuki
Ilość autobusów w pełni niskopodłogowych: 1 sztuka
Obsługiwane linie: P, 17/32.

Czas przejść do dwóch firm, które posiadają symboliczne zadania. Pierwszą z nich jest „Stanpaul-Bus” Mysłowice. Przewoźnik posiada dwa autobusy, w tym jeden to pojazd rezerwowy. Posiadają one barwy ZKKM Chrzanów.
Średnia wieku pojazdów: 14 lat
Ilość autobusów wysokopodłogowych: 0 sztuk
Ilość autobusów w pełni niskopodłogowych: 2 sztuki
Obsługiwane linie: 10 (całodniowa)

Ostatnim przewoźnikiem jest firma z Jaworzna, która nosi nazwę „Danex Express” . Obsługuje linię „L”, do tej linii zostały przydzielone dwa minibusy, jeden z nich jest pojazdem rezerwowym.

Komentarze   
+3 #1 analityk 2014-01-07 18:50
Na pewno przydatne będą te informacje przy ogłaszaniu kolejnego przetargu, będzie od razu wiadomo jaki wiek pojazdów wpisać żeby wygrała z góry założona firma.
Cytować
+3 #2 gosc 2014-01-10 08:18
Większość tych autobusów to złomy, można zazdrościć taboru jakim dysponuje sąsiednie Jaworzno, ale można też w powiecie chrzanowskim ogłosić przetarg na komunikację powiatową z odpowiednim wyprzedzeniem i na okres np 10 lat i postawić warunek aby autobusy były nowe i dobrze wyposażone chętni się znajdą a to co jest teraz czyli ZKKM i co chwila nowy przetarg to promowanie Transgóru Mysłowice (podatki z jego działalności lądują gdzie? Jakie rejestracje mają autobusy bo ja widzę SJ i SM to samo Elbud) reszta firm to wujo Zdzicho z pobliskiej stodoły, była firma z nowymi autobusami mercedes która prowadzi już w innych miastach komunikację ale jej wymógł było podpisanie umowy na więcej niż 3 lata i co? I mamy "jadą wozy kolorowe, słomy sprowadzone z zagranicy tak jak kiedyś duhabex.
Normalnie to u nas jeszcze długo nie będzie.
Cytować
+2 #3 Kamilkch 2014-01-10 09:38
Nie raz widziałem jak El-Bud jechal przez Kroczymiech linia 15 z kierunkiem Mloszowa Wzgórze :) zaaktualizuj dane :)
Cytować
+1 #4 Oskar Pająk 2014-01-10 15:00
@Kamil, nawet jeśli się pojawił to pewnie w ramach braków taborowych w Transgórze. :-)
Cytować
-1 #5 Steffen 2019-12-02 04:04
Cześć dzięki za post !

Also visit my site: Pawel Rutka: https://carpark.auto.pl
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.