Dlatego też postaram się krótko sprostować i wyjaśnić twierdzenia z tej politycznej agitki, którą zaserwowano jako „apel”.

Działacz młodzieżówki PiS-u myli się pisząc, że „podpisaliśmy umowę z firmą Veolia”. Na terenie gminy Chrzanów (a także w Libiążu) zwycięzcą przetargu zostało jaworznickie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o., które co prawda funkcjonuje w ramach grupy Veolia Usługi dla Środowiska, ale nie ma to dla mieszkańców żadnego znaczenia, gdyż za odbiór śmieci odpowiada zwycięzca przetargu – firma MPO sp. z o.o. z Jaworzna, a nie grupa kapitałowa firm z całej Polski. Warto podkreślić, że podpisanie umowy z tą firmą jest następstwem przeprowadzonego przetargu, w trakcie którego spośród trzech ofert spełniających warunki formalne (jeden z oferentów ich nie spełnił), zwycięska firma, czyli MPO Jaworzno zaproponowało nam – mieszkańcom ofertę najkorzystniejszą finansowo, a do tego popartą wieloletnim doświadczeniem w działalności na lokalnym rynku. Jako że firma ta przez długi czas funkcjonowała na nieograniczonym rynku nie można uznać za prawdziwe słowa działacza Prawa i Sprawiedliwości, który twierdzi, że jest to „mocno nierzetelna firma”. Rzetelność wszystkich firm funkcjonujących na wolnym rynku weryfikował dotąd rynek i sami korzystający z usług, a nie działacze partyjni, nie ma więc powodów, aby to zmieniać.

Jest nadużyciem twierdzenie, że byłem „jednym z największych piewców "sukcesu" jakim (…) było podpisanie umowy śmieciowej z firmą Veolia”. Jeszcze raz podkreślę, zgodnie z zapisami ustawy, z którą najwyraźniej nie zapoznał się udający eksperta działacz młodzieżówki PiS-u, wybór firmy obsługującej wywóz odpadów, a więc podpisanie z nią umowy, wynikało z rozstrzygnięcia przetargu, a nie „widzimisię” kogokolwiek. Zdecydowała najniższa, tj. najkorzystniejsza dla mieszkańców, cena usługi, zaoferowana przez zwycięską firmę – i to nie nazywającą się tak, jak twierdzi aktywista.

Nie jest prawdą, że jak pisze działacz PiS-u „koszt wywozu odpadów w naszym powiecie należy do najdroższych w całej Małopolsce”. Nie należy do najdroższych i raczej nie będzie należał w przyszłości.

Jest zupełną bzdurą, że Związek „nie reaguje na bałagan”. Każda zasadna interwencja mieszkańców jest przekazywana do firmy, która wzięła odpowiedzialność za wywóz śmieci, czego efektem jest sukcesywne naprawianie uchybień. Nadal zdarzają się niestety takie sytuacje, jak opisane dwudniowe opóźnienie w odbiorze odpadów, czy niedostarczenie w terminie worków, lub kontenerów. Gdyby jednak młody działacz PiS-u studiował w dużym mieście, mógłby zobaczyć, a przede wszystkim poczuć, jak wygląda „bałagan śmieciowy”. Polecam przejażdżkę na większe osiedla w Krakowie.
Zapewniam, że wyciągniemy wnioski ze wszystkich niedociągnięć ze strony firmy, która wygrała przetarg, ale aby być rzetelnym w ocenie, potrzebujemy do tego spojrzenia nie po 3, 5 czy 10 dniach, ale z perspektywy co najmniej miesiąca, aby mieć pełen obraz działalności.

Wprowadzanie w życie „ustawy śmieciowej” to przede wszystkim ogromna operacja logistyczna, którą jak ogromna większość samorządów, przeprowadzamy pierwszy raz. Nie ułatwia sprawy także fakt, że ustawa niesie za sobą ogromną zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń i schematów myślenia, a także punktu spojrzenia na gospodarkę odpadami. Wszyscy uczymy się czegoś innego, dotąd niestosowanego. Stąd też zdarzają się niedociągnięcia, za które mieszkańców przepraszam. Codziennie pracujemy nad tym, aby rozwiązać każdy zaistniały problem i nie dopuścić do jego powtórzenia. I nadal będziemy to robić, aż wszyscy dostaną wszystkie niezbędne materiały, a harmonogram będzie realizowany w 100%.

Ciekawe jakiemu tematowi wówczas poświęcą swoje niezwykle rzetelną i merytoryczną twórczość działacze młodzieżówki PiS-u?

Przemysław Deda
Przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego
„Gospodarka Komunalna”

Komentarze   
+19 #21 Bieda 2013-07-28 20:54
Podpisując się pod tym co napisała Mariolka przypominam mieszkańcom Chrzanowa:
Przemysław Deda, przewodniczący zarządu MZGK, zatrudniony jest na pełny etat. Miesięczne wynagrodzenie 8.192 zł brutto!

Komentarz chyba zbędny ...

ps. ciekawie za co te 2 zeta?
Cytować
+16 #22 real 2013-07-29 07:36
Prawo zabrania łączenia funkcji etatowej w zarządzie spółki gminnej z funkcją radnego. Jednak tak pokombinowali że jakimś cudem taki stan rzeczy mamy. To są właśnie te cuda PO.
Cytować
+17 #23 agata89 2013-07-29 10:55
Panie Deda - młody działaczu PO, kiedy przestanie pan omijać przepisy prawne i złoży mandat radnego Rady Miasta Chrzanowa.
Cytować
+17 #24 Marcin1973 2013-07-29 11:46
Co za bełkot. Jedynym argumentem Pana Dedy jest fakt, że autor tekstu który Pana Dedę tak "dziobnął" :-)jest "młodym działaczem PIS-u". I co z tego? Ważne że napisał prawdę. Jestem mieszkańcem Chrzanowa, przemieszczam się po całym mieście i widzę co się dzieje, Pan Deda najwyraźniej nie. Od związku dostałem jedynie informację o płatnościach, wszelkie odpady są odbierane najwcześniej 2 dni po terminie, smród z pełnych pojemników i worków jest nieziemski. Do siedziby związku ani do BOK-u nie można się dodzwonić. A co do firmy która wygrała przetarg to nie wiem jakiej innej firmy jest częścią czy komu podlega, samochody są opisane jako "Veolia", więc dla mnie jest to Veolia. Nawiasem mówiąc firma ta ma kiepską opinię, większość osób z mojego osiedla która miała podpisaną z nimi umowę przepisała się do Usług Komunalnych Trzebinia o Veolia nie dotrzymywała żadnych terminów.
ps
A co do polityki (bo to jedyne co Pana Dedę interesuje) to w kilku poprzednich wyborach głosowałem na PO ale więcej już tego błędu nie popełnię...
Cytować
+10 #25 Jesus 2013-07-29 16:54
Ale macie problemy... moje "plastiki" (łącznie około 12 worków) czeka na odbiór od 2 tygodni :)
Cytować
+5 #26 czarnecki 2013-07-29 20:12
Ot i wychodzi lokalna Polska kolesiowska !
Rozpieprzyć te wszystkie partie i zagonić nierobów do pracy za minimum socjalne !
Cytować
-1 #27 fun 2013-08-05 15:29
jak sie da, to sie da:
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/boguslaw-kosmider-jest-mozliwa-obnizka-cen-za-smieci/1022y
Cytować
+1 #28 w imieniu RP 2013-08-13 18:08
Deda, Maciaszek i Potocki aleście się rozzuchwalili - pieniądze ciągniecie z każdej możliwej strony - POsadki wam rodzinki POzałatwiały - nie zazdroszę wam bo nie ma nic gorszego niż brak honoru a wy wstydu za grosz nie macie ale cóż przyjdzie kryska na matyska....
Cytować
0 #29 xxl 2013-08-13 22:50
Cytuję fun:
jak sie da, to sie da:
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/boguslaw-kosmider-jest-mozliwa-obnizka-cen-za-smieci/1022y12zł za segregowane... Obniżą na 11 :D
Faktycznie "taniej" jak u nas :D
Cytować
+10 #30 do DEDY 2013-08-14 20:17
Z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącego analizy cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz ich wpływu na inflację w lipcu wynika, że po wprowadzeniu reformy śmieciowej, wbrew zapewnieniom rządu znacznie wzrosły ceny za wywóz odpadów.

Okazuje się, że największy wpływ na inflację w lipcu miał 1,2-proc. wzrost cen dotyczący mieszkania. Samo użytkowanie mieszkania podrożało w lipcu o 4,7 proc., jednak zdecydowanie największe wzrosty cen związane są z opłatami za wywóz śmieci.

- W związku ze zmianą przepisów dotyczących utrzymania czystości i porządku w gminach, w lipcu br. zanotowano znaczny wzrost opłat w gospodarstwach domowych za wywóz nieczystości (śmieci) – o 47,6 proc. - czytamy w komunikacie GUS.

Ponadto okazuje się, że udział grupy „wywóz nieczystości (śmieci)” w wydatkach gospodarstw domowych na towary i usługi konsumpcyjne ogółem wynosi 0,78 proc., a na grupę „użytkowanie mieszkania i nośniki energii” – 3,74 proc.

Pomimo znacznego wzrostu cen, nowa polityka związana z gospodarowaniem odpadami raczej nie zdaje egzaminu. Od wielu czytelników otrzymujemy informacje o nieprawidłowośc iach związanych z wywozem śmieci w poszczególnych miastach Polski. W wielu miejscach śmieci dosłownie zalegają na ulicach, w innych natomiast segregacja odpadów to tylko mit.
Cytować
+8 #31 do DEDY 2013-08-14 20:18
ty się w oczy ludziom śmiejesz i łżesz bo masz z tego KASĘ!
Cytować
+6 #32 Zuzanna 2013-08-16 17:23
I to nie tylko tak w Chrzanowie jest. Ja mieszkam w Libiążu i pod moim blokiem jest tylko kosz na plastik o raz na odpady zmieszane. Pytam więc, jak mam śmieci segregować? Może mam latać po całym mieście i szukać koszy? Nie mówiąc już o tym, że wszędzie te kosze są pełne. Dlaczego w naszym kraju wszystko musi być odwrotnie? Dlaczego nie można było najpierw się przygotować a później wprowadzać ustawę? A argument P. Dedy - że autor artykułu jest z PiS-u jest tu śmieszny. Skończyły się czasu straszenia PiS-em. I dodam jeszcze na koniec: nie jestem młodym działaczem PiS-u i nie zamierzam nim być. A na PO nie miałam na szczęście okazji głosować i nie zdarzy się to NIGDY.
Cytować
+7 #33 do DEDY 2013-08-16 20:44
czekam na konstruktywną dyskusję panie deda podałem rzetelne argumenty! dodam że nie reprezentuję żadnej partii
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.