„Na Zachodzie bez zmian” – cytując Remarque’a, można by powiedzieć o sytuacji wśród potencjalnych kandydatów na burmistrza stolicy powiatu. Przy założeniu, że na kolejną, czwartą kadencję zdecyduje się startować urzędujący burmistrz Ryszard Kosowski raczej nikt z liczących się kandydatów nie stanie z nim w szranki, może poza kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, którym byłby zapewne w tym przypadku lider lokalnych struktur partii Krzysztof Kasperek. Raczej nieprawdopodobne są plotki o kandydaturze na burmistrza przewodniczącego Rady Osiedla Kąty Romana Madejskiego, ze względu na znikomą rozpoznawalność tej postaci, nie mniej warto odnotować sam fakt, że to nazwisko pojawia się na krótkiej liście ewentualnych kandydatów. Przy okazji warto wspomnieć, że nie ma szans na kolejną próbę startu z list PiS-u na burmistrza Agaty Szuty, która po ostrym konflikcie z posłanką Beatą Szydło odeszła z partii.

Znacznie ciekawiej byłoby jednak, gdyby burmistrz Kosowski powiedział „pas” i nie zdecydował się ponownie startować. W takiej sytuacji najbardziej prawdopodobnym kandydatem z poparciem Platformy Obywatelskiej byłby obecny wiceburmistrz Robert Maciaszek. Możliwy, choć mniej prawdopodobny i uwarunkowany „dogadaniem się” obu panów, byłby start z listy PO Przemysława Dedy, obecnego szefa MZGK. Urzędujący starosta Adam Potocki, typowany przez niektórych, wielokrotnie zaprzeczał, aby był zainteresowany stanowiskiem burmistrza miasta, w związku z czym nie należy brać pod uwagę wariantu z jego startem.

W przypadku rezygnacji Kosowskiego, na pewno na start zdecyduje się bardzo aktywny w ostatnim czasie były zastępca burmistrza i poprzednik Maciaszka Stanisław Dusza, który stracił stanowisko w wyniku m.in. utraty zaufania swojego szefa. Coraz poważniej mówi się, że byłby on wspólnym kandydatem Wspólnego Chrzanowa i… Prawa i Sprawiedliwości, które w zamian za stanowisko wiceburmistrza dla ich przedstawiciela mogłoby zrezygnować z wystawiania własnego kandydata i zwiększyć szanse kontrkandydata Platformy.

SLD postawi na pewno na sprawdzony scenariusz i wystawi, nie licząc na specjalny sukces, Henryka Sawkę, prezesa Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej. Nic nie wskazuje na to, aby do politycznej gry miał wrócić były kandydat na burmistrza Bogdan Kosowski, lub by na chrzanowskiej scenie politycznej pojawił się ktoś, kto realnie myśli o szansach w wyborach na burmistrza.

Porozmawiaj z autorem na Twitterze: @AdrianGaj

Komentarze   
+7 #21 re 2013-10-26 11:46
lewica, platforma i kosowski nie zrobią nic dobrego, z resztą pan Ryszard już pokazał swoją nieudolność jak i również komedant policji w Chrzanowie.
Cytować
-2 #22 Miałkyy 2013-10-28 14:55
Głosuję na starostę!
Cytować
+3 #23 wiesio 2013-11-01 13:47
A my popieramy Stanisława Duszę. Potrafi zjednywać i dba o dobro mieszkańców. Nie ma lepszego od niego!!!!
Cytować
+3 #24 observer 2013-11-05 12:09
Fantastyczny artykuł sponsorowany przez kogo?Lokalne struktury PLATFORMY OBYWATELSKIEJ? Autor Adrian Gaj to młody działacz Platformy Obywatelskiej obecnie zatrudniony w urzędzie marszałkowskim i asystent europołanki Róży Thun... Redakcjo! strzelacie sobie w kolano a macie- Chrzanowski24 ambicje aby konkurować z Przełomem
Cytować
+1 #25 tomasz jeska 2013-11-05 12:23
Do atakujących Ch24. Czy poprzestawiało Wam się coś totalnie? To jest blog. Każdy może zamieścić blog. Blog jest subiektywną opinią autora. Jest to zresztą zaznaczone. Pisałem to już wielokrotnie: Czy jesteś z SLD czy z Nowej Prawicy masz prawo napisać bloga o czym tylko uważasz na temat lokalny, byle zgodne z prawem i nie zaśmiecające portalu. Więcej się w tym temacie nie wypowiem.
Cytować
+1 #26 HeHe 2013-11-22 08:57
Na burmistrza proponuje bylego senatora Masiora, ktory tak pieknie mowil na 85 leciu istnienia FABLOKU, ile to on dla niego nie zrobil i pomogl wyciagnac z klopotow. Tylko taki kandydat!!! Prosimy o wystartowanie panie Senatorze.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.