Przedszkole z Gaja realizuje ogólnopolski program „Zdrowo jem więcej wiem”, dzięki któremu dzieci i ich rodzicy wzbogaciły swoją wiedzę na temat ziół.

 

PS Gaj i zioła

 

Dzieci z Gaja już wiedzą, że herbatki ziołowe smakują lepiej niż zwykła herbata i mają witaminy, które wpływają pozytywnie na ich odporność. Po zioła można sięgnąć w przypadku różnych problemów zdrowotnych. Herbata rumiankowa pomaga na stan zapalny gardła, a także wzdęcia, łagodzi wymioty. Nawe kwiat czarnego bzu pomaga w walce z przeziębieniem. Również napar z kwiatu lipy pomaga na przeziębienia, infekcje górnych dróg oddechowych i łagodzi kaszel. Dzieci zdobyły wiedzę o działaniu herbat ziołowych, ich wartościach odżywczych, dzięki wizycie magister farmacji Pani Dorocie Korta, właścicielce apteki w Gaju.

 

prelekcja dla dzieci

 

„Mamy do dyspozycji całą masę ważnych i przydatnych naturalnych substancji, warto z nich korzystać. W końcu zioła, również uzupełniają dietę”- wyraziła swoją opinię magister farmacji. O tym, że zioła są znane i stosowane w kuchni od bardzo dawna przypomniała dyrektor przedszkola Jadwiga Kiełbus, podkreślając, że nie tylko poprawiają smak potraw, ale nawet nadają im wyjątkowy charakter. Dobrze jest spożywać herbatki ziołowe, soki naturalne i wodę mineralną niż sztuczne napoje gazowane.

 

Informacja przekazana przez PS w Gaju

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio