Zmień czcionkę:
Od 1993 roku, 22 marca na całym świecie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

„Woda i ścieki” - to hasło przewodnie tegorocznych obchodów. Dlaczego ścieki? Mają one na celu zwrócenie uwagi na znaczenie właściwego gospodarowania zużytą wodą jako niedocenionym potencjalnym źródłem czystej wody. Większość ścieków pochodzących z naszych miast, domów czy też zakładów przemysłowych wraca do środowiska bez ponownego wykorzystania i bez oczyszczenia. Dlatego właśnie powinniśmy nauczyć się mądrze nimi gospodarować i jak najlepiej wykorzystywać ich potencjał. Ścieki to cenny zasób. Zamiast go marnować, można skutecznie redukować ich ilość i ponownie je wykorzystywać.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Chrzanowie, aby uczcić obchody Światowego Dnia Wody po raz kolejny zaprosiło uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia do zwiedzenie swoich Oczyszczalni Ścieków.

Zorganizowany został również konkurs fotograficzny dla mieszkańców trzech gmin pt.: „Nasza woda dobra jest”, którego celem była promocja wody dostarczanej przez RPWiK w Chrzanowie oraz pokazanie jej walorów poprzez zrobienie zdjęcia oraz stworzenie hasła nawiązującego do motta: „Nasza woda dobra jest...”.
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio