Najpiękniejsze świąteczne utwory, zarówno polskie jak i zagraniczne mogli usłyszeć uczestnicy koncertu noworocznego, zorganizowanego 6 stycznia przez Libiąskie Centrum Kultury i Parafię św. Barbary w Libiążu.

Koncert wykonały wspólnie Chór Canticum Canticorum i Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego „Janina”, pod batutą Piotra Ciuły. W kościele św. Barbary pojawili się również Trzej Królowie, którzy złożyli swe dary przy bożonarodzeniowej szopce. Chór częstował publiczność chlebem, a noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności w 2017 r. mieszkańcom żłożył Burmistrz Jacek Latko. Na przykościelnym placu czekały dodatkowe atrakcje jak żywa szopka, ognisko, czy świąteczny poczęstunek wigilijnych potraw. Po raz pierwszy w naszej gminie można było podziwiać wideo mapping 3D, na który złożyły się filmy z koncertu i religijne obrazy wyświetlane w obrysie kościoła św. Barbary. Całość libiąskich obchodów św. Trzech Króli podsumował efektowny pokaz sztucznych ogni.


 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio