Sprrawcy usiłowania rozboju i kradzieży usłyszeli zarzuty.

W dniu 15 marca b.r. policjanci z chrzanowskiej komendy zatrzymali nieletniego sprawcę usiłowania rozboju,  15- letniego mieszkańca Chrzanowa. Okazało się, że nieletni oprócz tego, że dopuścił się usiłowania rozboju na szkodę 22-letniego chrzanowianina  razem z innym sprawcą, 16 -latkiem  mieszkającym w Chrzanowie, to jeszcze obydwaj dokonali kradzieży roweru swojej ofiary. W toku policyjnych czynności ujawniono, że kilka dni  wcześniej na ul. Sikorskiego w Chrzanowie ten sam 15- latek w towarzystwie dorosłego mężczyzny,  20- latka pochodzącego z Chrzanowa   usiłował dokonać rozboju na  pokrzywdzonym, któremu kilka dni później ukradł rower. Sprawa  znajdzie swój finał w sądzie.

15 marca 22- letni mieszkaniec Chrzanowa zgłosił się do tut. Komendy i zawiadomił, że jego znajomy 15- letni chłopak wraz z innym znanym mu z widzenia chłopakiem usiłował dokonać na jego szkodę rozboju,  ukradł mu także rower. Policjanci po ustaleniu personaliów sprawcy udali się na ul. Jabłoniową w Chrzanowie, gdzie zatrzymali 15- letniego napastnika. Miał on razem z innym, o rok starszym nieletnim   z Chrzanowa przewrócić pokrzywdzonego i grożąc mu pobiciem rurką teleskopową, którą mieli przy sobie usiłowali wymusić od niego kwotę 40 zł. Mężczyzna obawiając się o swoje życie i zdrowie obiecał przynieść żądaną kwotę. W tym celu sprawcy udali się ze swoją ofiarą na ul. Kol. Rospontowa, gdzie mężczyzna pozostawił swój rower i pod pretekstem „ załatwienia” pieniędzy schronił się w mieszkaniu krewnej. Napastnicy czekali,  jednak  stracili cierpliwość i  powetowali sobie straty kradnąc  pozostawiony  na klatce schodowej rower  swojej ofiary. Jednoślad jak ocenił jego właściciel był wart.  1200 zł. Bezpieczny już chrzanowianin zdecydował się zwrócić o pomoc do mundurowych.Policjanci w krótkim czasie zatrzymali nieletniego, odzyskali skradziony rower i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie użyte do przestępstwa. Chłopak został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka. Drugi nieletni sprawca czynu karalnego zgłosił się dobrowolnie na komendę.  W toku postępowania okazało się, że zgłaszający już wcześniej był ofiarą nieletniego agresora, który w początkowych dniach marca tego roku w Chrzanowie na ul. Sikorskiego usiłował wraz z innym, tym razem dorosłym, 20 - letnim współsprawcą  dokonać rozboju na szkodę zawiadamiającego. W tym przypadku obydwaj agresorzy bili mężczyznę, jeden rzucił w niego butelką żądając kwoty 40 zł oraz …  czapki. Wówczas 22- latkowi również udało się uciec. Funkcjonariusze pionu kryminalnego nie mieli problemów z ustaleniem także  i dorosłego współsprawcy, zatrzymali go dzień później.  Wszyscy rozbojarze usłyszeli już zarzuty, nastoletnimi sprawcami  zajmie się Sąd Rejonowy w Chrzanowie Wydział Rodzinny i Nieletnich  a dorosłym  Wydział Karny.  Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą  12 lat pozbawienia wolności.  

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio