Chrzanowski24.pl - zdjęcie poglądowe

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 64

Imprezy plenerowe, warsztaty kreatywne, konkursy, gra miejska, szkolenia w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz na Uniwersytecie III Wieku. Do tego bezpłatne komiksy i książki o tematyce ekologicznej.Na takie atrakcje będą mogli liczyć mieszkańcy Chrzanowa, Libiąża i Trzebini – niebawem ruszy kampania edukacyjno-informacyjna „(Eko)edukacja od przedszkola do seniora”. Na jej realizację w 3 gminach powiatu chrzanowskiego Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” otrzymał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dofinansowanie w wysokości 57,5 tys. zł.

Kampania, która realizowana będzie we współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie oraz Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągowym z Katowic ma zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców i pomóc w kształtowaniu ekologicznych postaw, pokazać dobre praktyki w postępowaniu z odpadami czy zasady racjonalnego gospodarowania wodą. A wszystko to w ramach dobrej zabawy, do której lider projektu - Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” – zaprasza wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku.

- Poszczególne elementy kampanii są na tyle różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Edukacja poprzez kreatywną zabawę to najlepszy sposób dotarcia zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do osób starszych. Za taką luźną formą stoi jednak ważny cel: kształtowanie proekologicznych postaw -podkreśla Przemysław Deda, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego “Gospodarka Komunalna”.

Kreatywne działania promujące ekologię będą realizowane m.in. podczas różnego rodzaju imprez plenerowych na terenie trzech gmin – np. podczas warsztatów twórczego wykorzystania odpadów do produkcji biżuterii, ekonotesów czy breloków. Nie zabraknie też konkursów w których będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu gospodarki odpadami. Każdą imprezę ma poprzedzić gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami, odbędą się też ekologiczne pokazy mody, a odpady będzie można wymienić na… sadzonkę.

Bardzo ważnym elementem kampanii będą zajęcia w szkołach podstawowych, gimnazjach i przedszkolach – łącznie zaplanowano aż 159 prelekcji.Zajęcia poprowadzą wyłonieni i przeszkoleni w ramach kampanii eko-edukatorzy.

Na swoje warsztaty będą mogli liczyć również studenci Uniwersytetu III Wieku. Podczas zajęć pod hasłem po hasłem „Wieczna młodość” zadaniem uczestników będzie tchnięcie nowego życia w stare, z pozoru niepotrzebne przedmioty. Z kolei w okresie Świąt Wielkanocnych mają odbyć się warsztaty kreatywnego i powtórnego wykorzystania odpadów do produkcji świątecznych ozdób, kartek i upominków.

W ramach projektu zostaną również przygotowane cztery publikacje: komiks poruszający temat gospodarki wodnej i gospodarki odpadami, którego akcja umiejscowiona zostanie na terenie działalności ZMGK, książka dla dzieci zawierająca łamigłówki, zagadki i zadania, poradnik dla dorosłych oraz dodruk publikacji „Dymski kontra dymony”, która porusza problem niskiej emisji i spalania odpadów w domowych piecach.

Kampanie uzupełni produkcja trzech spotów wideo, a o poszczególnych działaniach w ramach projektu mieszkańcy będą informowani poprzez Facebooka, strony internetowe ZMGK
i partnerów, a także poprzez specjalnie stworzony newsletter.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców - obecnie  Chrzanów, Trzebinia i Libiąż znajdują się w czołówce gmin z Małopolski pod względem ilości wytwarzanych odpadów komunalnych.

Autor:

Data publikacji:

2017-05-19

Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" http://www.mzgk.chrzanow.pl/, http://www.mzgk.chrzanow.pl/aktualnosci/zwiazek-bedzie-eko-edukowal-przedszkolakow-i-seniorow

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Jakość powietrza

Wydarzenia

Brak wydarzeń
silowniezewnetrzne.pl

 

forma

prowadzenie fanpage na facebooku dla firmy

Link prowadzący do Portalu Informacyjnego dla miasta Jaworzno


Katalog firm