XXI MISTRZOSTWA SPORTOWO-OBRONNE STOWARZYSZEŃ MŁODZIEŻOWYCH O PUCHAR MINISTRA OBRONY NARODOWEJ 2015

2015-08-31
W dniach 20 - 23 sierpnia w Jednostce Komandosów w Lublińcu odbyły się XXI Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Podczas XXI Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej zespół dziewcząt z PMDK „Kadet” reprezentujący chrzanowski LOK zajął II miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się na VII miejscu. Patrycja Habierska w klasyfikacji indywidualnej zdobyła Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zespół dziewcząt w składzie: Nadia Matusik, Karolina Chucherko, Daria Szkarłat (uczennice PSLO w Trzebini), Roksana Leja (uczennica II LO Chrzanów) oraz Patrycja Habierska zajął II miejsce drużynowo, a w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Patrycja wywalczyła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Wojciech Kuchta, Karol Kulawik, Bartosz Kurek, Kamil Głuch, Kamil Tajs (uczniowie PSLO Trzebinia) uplasowali się na VII miejscu.
Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch etapach, które wymagały od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale i wykazanie się wiedzą ogólno wojskową. Pierwszego dnia młodzież pokonywała tor przeszkód znajdujący się na terenie Ośrodka Sprawności Fizycznej, składający się z ścianki wspinaczkowej, zjazdu na tyrolce, strzelania z pistoletu i broni laserowej na wideo strzelnicy, rzut granatem na odległość, bieg przełajowy na 3 km oraz pływanie (sztafeta 5x50m). Drugiego dnia uczestnicy musieli przebiec dystans 15 kilometrów według mapy z zaliczeniem punktów kontrolnych takich jak: przeszkoda wodna, przejście po linie, strzelanie z ASG, przepchnięcie samochodu, ewakuacja rannego, przenoszenie zasobnika ZT-100, rzut granatem do celu, walka o ogień (dotarcie do wyspy wraz z dostarczeniem ognia) oraz pokonanie naturalnego toru taktycznego na odcinku 1 km.
Gratulujemy zawodnikom. Życzymy kolejnych sukcesów.