UDANY FINISZ KOŚCIELCA CHRZANÓW

2014-10-22

Drugi piękny weekend października chrzanowscy miłośnicy orientacji sportowej spędzili na Śląsku, startując w Mistrzostwach Śląska oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników z pięciu województw południowej Polski oraz z Czech. Chrzanów reprezentowany był przez siódemkę zawodników Klubu Sportowego Kościelec Chrzanów.
W Jastrzębiu Zdrój chrzanowskie młodziczki (Ola Urbańczyk, Natalka Kowal i Hania Dzierwa) wywalczyły srebro w biegu sztafetowym, ustępując jedynie sztafecie Wawelu Kraków. Z kolei w sprinterskim biegu na orientację wszystkie chrzanowskie dziewczęta kategorii K-14 zapunktowały. Wśród nich była także 11-letnia Oliwia Głowacz. Najlepiej w tym biegu zaprezentowała się Zuzanna Ohlaszeny. W biegu klasycznym, rozegranym w Golejowie koło Rybnika, trzy zawodniczki Kościelca Chrzanów wywalczyły miejsca w pierwszej siódemce uczestniczek kategorii K-14. Ponownie najlepiej pobiegła Zuzia Ohlaszeny (czwarta lokata), Hania Dzierwa była  szósta, a Natalka Kowal – siódma. Zapunktowała także Ola Urbańczyk.
W Mistrzostwach Śląska komplet zwycięstw w M-18 zanotował Kamil Legięć, zwyciężając zarówno w biegu sprinterskim, jak i w klasyku. Natomiast trener Jerzy Kryjomski wywalczył srebro w sprincie kategorii M-55, a w klasyku zwyciężył, pokonując m.in. jednego z najlepszych czeskich zawodników Zdenka Jakobi.
Startami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Śląska zawodnicy Kościelca Chrzanów zakończyli długi sezon startowy 2014, podczas którego m.in. wywalczyli aż sześć medali Mistrzostw Polski.