Kolejny udany weekend zawodników sekcji sportowej przy Stowarzyszeniu Chrzanowskich Cyklistów. W pierwszym w tym roku maratonie rowerowym z serii MTB Cross Maraton w Daleszycach na starcie pojawiło się 11 zawodników reprezentujących barwy SCHC Team Chrzanów. Czterech stanęło na podium. Dwóch zajęło najwyższe miejsca.

Trzy miejsca na podium na najdłuższym dystansie: zwycięstwo Bogusława Ostrowskiego w kategorii M5, drugie miejsce w tej samej kategorii Ryszarda Piechówki oraz trzecie miejsce Krzysztofa Elwarta w kategorii M1. - Świetnie oznaczona, wymagająca trasa. Na 72 kilometrowym  dystansie Master mieliśmy do pokonania prawie 1500 metrów przewyższenia. Dużym utrudnieniem było wszechobecne błoto, które weryfikowało nasze umiejętności techniczne - ocenia zawody Krzysztof Elwart.

Sezon udanie rozpoczął Krzysztof Szczepina zajmując 1 miejsce w kategorii M5 na średnim dystansie liczącym 46 kilometrów. - Było mokro, zimno, a dodatkowo o godzinie 10-tej temperatura spadła z 9 do 4 stopni - podsumowuje warunki Marcin Daca, 25 zawodnik kategorii M4. - Wyścig uznaję za udany. Dobrze mi sie jechało i czas jak na mnie bardzo dobry, myślałem ze będzie dużo gorzej - dodaje.

Na uwagę zasługuje również debiut w maratonie MTB Michała Fidelusa, który razem ze swoim tatą Leszkiem ukończył 20 kilometrową trasę dystansu Family. Na przejechanie tego odcinka potrzebował nieco ponad godzinę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Michał w czerwcu skończy dopiero 13 lat. W pierwszym starcie w swojej kategorii wiekowej zajął bardzo dobre 5 miejsce.

Leszek Fidelus z synem Michałem na mecie dystansu Family.