Chrzanowski24.pl. Portal informacyjny powiatu chrzanowskiego.
No Flash

[Aktualizacja] Strajk i co dalej? Zarząd Fablok S.A. komentuje sytuację w firmie

Wedle nieoficjalnych doniesień Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok sunie po równi pochyłej.  Od dawna mówi się tam o kryzysie.  W czerwcu ubiegłego roku pojawiały się opinie, że sytuację może uzdrowić między innymi modernizacja lokomotyw. Okazało się jednak, że zamówień, jest coraz mniej, a wręcz szykują się grupowe zwolnienia. Pisaliśmy o tym w sierpniu 2010 roku.

Od tego czasu minął już ponad rok, a sytuacja w Fabloku staje się coraz bardziej niepokojąca. Pracownicy są załamani. Ich wynagrodzenie wypłacane jest w ratach. W ubiegły poniedziałek, 14 listopada robotnicy postanowili przerwać pracę i urządzili strajk. Głosy sprzeciwu wobec takich praktyk ze strony kierownictwa stają się coraz głośniejsze, lecz nikt z pracowników nie chce wypowiedzieć się oficjalnie, w obawie przed konsekwencjami.

Ostre słowa podają z ust naszych czytelników. "Dragon" komentuje: "Gdzie pieniądze pożyczone kilka lat temu na "ratowanie spółki", gdzie dwumiesięczny ekwiwalent za pranie, gdzie wczasy pod gruszą, premie spawalnicze, jubileusze? "Toczki" już na was czekają Panowie".

Odpowiedzi ze strony kierownictwa wciąż nie ma. Prezes jest nieuchwytny. Poprosiliśmy o oficjalny komunikat firmę Fablok S.A. i nie dostaliśmy jej do tej pory. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zamieścimy ją. Sytuacja pracowników wydaje się patowa. Czy ostatnie, dramatyczne wydarzenia zmienią sytuację, jaka panuje w Fabloku? To na razie pozostaje tajemnicą firmy.

Aktualizacja. 18. 11. 2011 r.

W odpowiedzi na nasze pytania zarząd firmy Fablok S.A. przesłał następujący komentarz:

 

Fablok S.A. aktualnie zatrudnia 680 osób. W bieżącym roku zatrudnienie wzrosło o 86 osób w grupie pracowników na stanowiskach robotniczych. W 2011 roku zwiększyliśmy wartość sprzedaży o około 50% w stosunku do 2010 roku pozyskując nowych klientów i wprowadzając do produkcji nowe wyroby, w tym między innymi uruchamiając naprawy rewizyjne połączone z modernizacją Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych tj. pojazdów pasażerskich eksploatowanych przez Przewozy Regionalne, co było bardzo dużym wyzwaniem techniczno-produkcyjnym. Jednak z uwagi na dalej trwający w Europie kryzys gospodarczy, przekładający się bardzo mocno na Spółki działające na rynku polskim, mamy problemy z bieżącą płynnością finansową. Żądania pracowników wysuwane w poniedziałek miały związek z powyższą sytuacją, która powoduje, że sporadycznie wypłaty dla pracowników realizowane są w transzach, a druga transza została realizowana z opóźnieniem 2 dni roboczych. W związku z powyższym podejmowane są energiczne działania mające na celu pozyskanie dodatkowych zewnętrznych źródeł dofinansowania Spółki.

 

 


Komentarze   

+8 #4541 XXS 2014-12-04 02:07
Cytuję aaaaaaaaaaa:
Cytuję XXS:
Cytuję aaaaaaaaaaa:
Cytuję .................:
trzeba było wykopać za dobrych czasów te pocioty patyków wyrobców pitalów i całą resztę pseudo rządzących gamoniów po zawodówkach i zatrudnić fachowców którzy mają pojęcie o zarządzaniu takim zakładem

Po zawodówce to pewnie Ty jesteś gamoniu. Wam się wydaje, że jak ktoś ma w rodzinie związkowca, dyrektora itd. to z zasady musi być głupi. ŻAŁOSNE

UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ

Żeby Ci tylko te nożyce nie dały w pysk!!!

Prawda jednak boli, bo stajesz się agresywny
Cytować
+8 #4542 ................. 2014-12-05 17:27
cytuję aaaaaaaaaaaaa
Po zawodówce to pewnie Ty jesteś gamoniu. Wam się wydaje, że jak ktoś ma w rodzinie związkowca, dyrektora itd. to z zasady musi być głupi. ŻAŁOSNE
v8az
KOLEJNA POCIOTA TYCH POCIOT - KRETYN
Cytować
+18 #4543 ja 2014-12-06 17:07
Cytuję Mickey Mouse:
Cytuję ja:
Komunistyczne pierdoly trzeba bylo sie wziasc za robote i zrobic z tego nowoczesny zaklad a nie czy sie siedzi czy sie lezy to i tak wszystko sie nalezy jestescie zalosni

Sam jesteś wszechwiedząca komunistyczna (albo jakaś inna) p.....a. Kształć się na uniwersytetach, a nie na lekturze propagandy z "Gazety Wyborczej". Wyobrażasz sobie, że stworzenie nowoczesnego zakładu jest tak proste jak przestawienie wajchy? Trzeba wpompować dziesiątki milionów złotych, których w byłej państwowej fabryce nie było i jakoś nikt z zewnątrz nie chciał wyłożyć. Jedną z przyczyn upadku zakładu było zresztą dokonanie poważnych inwestycji, podczas gdy kontrahent nie dotrzymał umowy, która miała być realizowana dzięki nowym maszynom. Poza tym może to ty leżałeś sobie w Fabloku albo ten, który ci o tym opowiadał. Ja tam widziałem ludzi pracujących ciężko i uczciwie, choć czasem w złych warunkach.

Nie trzeba być po studiach żeby wiedzieć prostą rzecz tam gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść!Od kiedy Fablok stał się spółka pracowniczą było wystarczająco dużo czasu na to aby stał się zakładem dobrze prosperującym, ale kadra rządząca miała to w dupie - lepiej było mieć aniżeli być.Owszem jedną z przyczyn upadku było niedotrzymywani e umów przez kontrahentów tylko pytanie gdzie w takim razie byli prawnicy, którzy mieli czuwać nad zawieranymi umowami ( wiadomo gdzie:-) ) itd.Należą ci się gratulacje, że chociaż widziałeś ludzi którzy ciężko pracują bo ja pracowałem wśród nich.
Cytować
+55 #4544 xxs 2014-12-07 17:41
to nie była spółka pracownicza tylko pseudo menagerska , pracowników oszukano, jak by była pracownicza to pracownicy nie pozwoliliby rządzić nieudacznikom , którzy tylko nabijali swoje kieszenie nie myśląc o przyszłości , prawnicy tylko doradzali jak wyciągać pieniądze i jak zrobić z akcjami żeby pracownicy nie mieli nic
Cytować
+11 #4545 jawek 2014-12-15 20:45
xxs masz w pelni racje.tylko teraz jest inaczej.wszyscy mielismy nadzieje ze sie cos zmieni.a tu nic dalej tak samo.czy bedzie kiedys normalnie i sprawiedliwie?c zy cos sie zmieni w tym fabloku?
Cytować
+13 #4546 DROP 2014-12-15 21:04
Cytuję jawek:
xxs masz w pelni racje.tylko teraz jest inaczej.wszyscy mielismy nadzieje ze sie cos zmieni.a tu nic dalej tak samo.czy bedzie kiedys normalnie i sprawiedliwie?czy cos sie zmieni w tym fabloku?

Fabloku już nie ma i trzeba się z tym pogodzić !
To co zostało rozgrabił syndyk !
Miejmy tylko nadzieję ze kiedyś zostaną rozliczeni prezesi ,zarząd ,związki zawodowe ,menedzery i syndyk !!!
Cytować
+8 #4547 XXX 2014-12-15 23:03
Cytuję DROP:
Cytuję jawek:
xxs masz w pelni racje.tylko teraz jest inaczej.wszyscy mielismy nadzieje ze sie cos zmieni.a tu nic dalej tak samo.czy bedzie kiedys normalnie i sprawiedliwie?czy cos sie zmieni w tym fabloku?

Fabloku już nie ma i trzeba się z tym pogodzić !
To co zostało rozgrabił syndyk !
Miejmy tylko nadzieję ze kiedyś zostaną rozliczeni prezesi ,zarząd ,związki zawodowe ,menedzery i syndyk !!!Ludzie, dlaczego wszyscy czekacie na to, że "KTOŚ" rozliczy "managerów". Aby tak się stało, ktoś musi w końcu coś zrobić, np. złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

No Flash

Dodaj

dodajwydarzeniedodajinformacjedodajfirmedodajogloszenie

Pogoda

Słaby deszcz

4°C

Chrzanów

Słaby deszcz

Wilgotność: 82%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 20 Gru 2014

    Słabe opady śniegu 6°C 2°C

  • 21 Gru 2014

    AM Rain/Snow 4°C 2°C

warsztat samochodowy RIJO Chrzanów
joga-gliwice.eu

BiznesJoomla.pl - rozwiązania CMS Joomla dla biznesu

rss

rss atom