Chrzanowski24.pl

[Aktualizacja] Strajk i co dalej? Zarząd Fablok S.A. komentuje sytuację w firmie

Wedle nieoficjalnych doniesień Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok sunie po równi pochyłej.  Od dawna mówi się tam o kryzysie.  W czerwcu ubiegłego roku pojawiały się opinie, że sytuację może uzdrowić między innymi modernizacja lokomotyw. Okazało się jednak, że zamówień, jest coraz mniej, a wręcz szykują się grupowe zwolnienia. Pisaliśmy o tym w sierpniu 2010 roku.

Od tego czasu minął już ponad rok, a sytuacja w Fabloku staje się coraz bardziej niepokojąca. Pracownicy są załamani. Ich wynagrodzenie wypłacane jest w ratach. W ubiegły poniedziałek, 14 listopada robotnicy postanowili przerwać pracę i urządzili strajk. Głosy sprzeciwu wobec takich praktyk ze strony kierownictwa stają się coraz głośniejsze, lecz nikt z pracowników nie chce wypowiedzieć się oficjalnie, w obawie przed konsekwencjami.

Ostre słowa podają z ust naszych czytelników. "Dragon" komentuje: "Gdzie pieniądze pożyczone kilka lat temu na "ratowanie spółki", gdzie dwumiesięczny ekwiwalent za pranie, gdzie wczasy pod gruszą, premie spawalnicze, jubileusze? "Toczki" już na was czekają Panowie".

Odpowiedzi ze strony kierownictwa wciąż nie ma. Prezes jest nieuchwytny. Poprosiliśmy o oficjalny komunikat firmę Fablok S.A. i nie dostaliśmy jej do tej pory. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zamieścimy ją. Sytuacja pracowników wydaje się patowa. Czy ostatnie, dramatyczne wydarzenia zmienią sytuację, jaka panuje w Fabloku? To na razie pozostaje tajemnicą firmy.

Aktualizacja. 18. 11. 2011 r.

W odpowiedzi na nasze pytania zarząd firmy Fablok S.A. przesłał następujący komentarz:

 

Fablok S.A. aktualnie zatrudnia 680 osób. W bieżącym roku zatrudnienie wzrosło o 86 osób w grupie pracowników na stanowiskach robotniczych. W 2011 roku zwiększyliśmy wartość sprzedaży o około 50% w stosunku do 2010 roku pozyskując nowych klientów i wprowadzając do produkcji nowe wyroby, w tym między innymi uruchamiając naprawy rewizyjne połączone z modernizacją Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych tj. pojazdów pasażerskich eksploatowanych przez Przewozy Regionalne, co było bardzo dużym wyzwaniem techniczno-produkcyjnym. Jednak z uwagi na dalej trwający w Europie kryzys gospodarczy, przekładający się bardzo mocno na Spółki działające na rynku polskim, mamy problemy z bieżącą płynnością finansową. Żądania pracowników wysuwane w poniedziałek miały związek z powyższą sytuacją, która powoduje, że sporadycznie wypłaty dla pracowników realizowane są w transzach, a druga transza została realizowana z opóźnieniem 2 dni roboczych. W związku z powyższym podejmowane są energiczne działania mające na celu pozyskanie dodatkowych zewnętrznych źródeł dofinansowania Spółki.

 

 


Komentarze   

+15 #4421 x 2014-07-27 11:06
Cytuję Markx:
Cytat:

ŚP. pani Prezes miała rację,załoga pozwoliła kraść "menadżerom" za dużo i dojna krowa padła.......

Bo pani prezes sama potrafiła świetnie tą krowę doić bez oglądania się na załogę ! 8)
Dlaczego na to pozwoliliście?
Cytować
+16 #4422 krzys 2014-07-27 20:35
wieśniaki z Jankowic bawiły się na festynie organizowanym przez proboszcza i nasz wielki Wiesiu Patyk udzielał wywiadu dla Przełomu,bo teraz ma etat rzecznika i kościelnego w parafii Jankowice no i znowu ustawił się dobrze do emerytury dociągnie -niema to jak przy proboszczu
Cytować
+16 #4423 Markx 2014-07-27 20:48
Cytuję krzys:
wieśniaki z Jankowic bawiły się na festynie organizowanym przez proboszcza i nasz wielki Wiesiu Patyk udzielał wywiadu dla Przełomu,bo teraz ma etat rzecznika i kościelnego w parafii Jankowice no i znowu ustawił się dobrze do emerytury dociągnie -niema to jak przy proboszczu

Ciągnie swój do swego ! :-)
Czerwone do czarnego pasuje ;-)
Pewnie wielki łowczy za czasów swojej swietności wspomagał kleche to teraz rewanżyk ! ;-)
Cytować
+17 #4424 Markx 2014-07-27 20:53
Cytat:

Dlaczego na to pozwoliliście?
Bo mafia z zarządu i związków była dobrze zorganizowana i trzymała za twarz podzielonych i zastraszonych roboli ! :sad:
Cytować
-9 #4425 denim 2014-07-29 08:41
Cytuję siostra Masturbacja:
nie macie nawet jaj by walczyc o swoje..

Czekamy na ciebie twardzielu i twojw wzwody !
Cytować
+9 #4426 W-4 2014-07-29 14:13
Do starego robola
Witam
Jak wygląda sprawa skarg na postępowanie syndyka?
Cytować
+5 #4427 olek 2014-07-30 07:59
pierdu pierdu a nasze pieniądze w du....e
Cytować
+5 #4428 nemo 2014-07-31 15:02
i to już koniec.Radio kraków ogłosiło że Gliwice odstąpiły od umowy dzierżawy Fabloku.i nasze wypłaty i inne zaległości odjechały w siną dal
Cytować
+5 #4429 W-4 2014-07-31 15:50
KONIEC http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/EWAA-9MJCH7?OpenDocument&Click=
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

mo powiat  fotoadia  btchtvl