Chrzanowski24.pl. Portal informacyjny powiatu chrzanowskiego.

[Aktualizacja] Strajk i co dalej? Zarząd Fablok S.A. komentuje sytuację w firmie

Wedle nieoficjalnych doniesień Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok sunie po równi pochyłej.  Od dawna mówi się tam o kryzysie.  W czerwcu ubiegłego roku pojawiały się opinie, że sytuację może uzdrowić między innymi modernizacja lokomotyw. Okazało się jednak, że zamówień, jest coraz mniej, a wręcz szykują się grupowe zwolnienia. Pisaliśmy o tym w sierpniu 2010 roku.

Od tego czasu minął już ponad rok, a sytuacja w Fabloku staje się coraz bardziej niepokojąca. Pracownicy są załamani. Ich wynagrodzenie wypłacane jest w ratach. W ubiegły poniedziałek, 14 listopada robotnicy postanowili przerwać pracę i urządzili strajk. Głosy sprzeciwu wobec takich praktyk ze strony kierownictwa stają się coraz głośniejsze, lecz nikt z pracowników nie chce wypowiedzieć się oficjalnie, w obawie przed konsekwencjami.

Ostre słowa podają z ust naszych czytelników. "Dragon" komentuje: "Gdzie pieniądze pożyczone kilka lat temu na "ratowanie spółki", gdzie dwumiesięczny ekwiwalent za pranie, gdzie wczasy pod gruszą, premie spawalnicze, jubileusze? "Toczki" już na was czekają Panowie".

Odpowiedzi ze strony kierownictwa wciąż nie ma. Prezes jest nieuchwytny. Poprosiliśmy o oficjalny komunikat firmę Fablok S.A. i nie dostaliśmy jej do tej pory. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zamieścimy ją. Sytuacja pracowników wydaje się patowa. Czy ostatnie, dramatyczne wydarzenia zmienią sytuację, jaka panuje w Fabloku? To na razie pozostaje tajemnicą firmy.

Aktualizacja. 18. 11. 2011 r.

W odpowiedzi na nasze pytania zarząd firmy Fablok S.A. przesłał następujący komentarz:

 

Fablok S.A. aktualnie zatrudnia 680 osób. W bieżącym roku zatrudnienie wzrosło o 86 osób w grupie pracowników na stanowiskach robotniczych. W 2011 roku zwiększyliśmy wartość sprzedaży o około 50% w stosunku do 2010 roku pozyskując nowych klientów i wprowadzając do produkcji nowe wyroby, w tym między innymi uruchamiając naprawy rewizyjne połączone z modernizacją Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych tj. pojazdów pasażerskich eksploatowanych przez Przewozy Regionalne, co było bardzo dużym wyzwaniem techniczno-produkcyjnym. Jednak z uwagi na dalej trwający w Europie kryzys gospodarczy, przekładający się bardzo mocno na Spółki działające na rynku polskim, mamy problemy z bieżącą płynnością finansową. Żądania pracowników wysuwane w poniedziałek miały związek z powyższą sytuacją, która powoduje, że sporadycznie wypłaty dla pracowników realizowane są w transzach, a druga transza została realizowana z opóźnieniem 2 dni roboczych. W związku z powyższym podejmowane są energiczne działania mające na celu pozyskanie dodatkowych zewnętrznych źródeł dofinansowania Spółki.

 

 


Komentarze   

+25 #4481 solidny 2014-09-18 14:23
na pewno ruszy zakład jestem przekonany trzeba poczekać ale ruszy jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze o pieniądze
ja osobiście miałem ciężko ale byłem dumny że pracowałem w pierwszej Fabryce Fablok .I będzie normalnie zobaczycie sobie tego życzę i wam drodzy koledzy i koleżanki .
Cytować
+20 #4482 fabryczna 2014-09-18 18:43
No dobrze ale czy coś wiadomo czy Deutsche Bahn zdecydowało się na zakup Fabloku? Wie ktoś coś więcej bo jak zawsze cisza zapada!
Cytować
-28 #4483 ............... 2014-09-19 15:54
LEPIEJ NAIWNIACY SOBIE POSZUKAJCIE NOWEJ PRACY A NIE LICZCIE NA CUDA ŻE WRÓCICIE DO FABLOKU
Cytować
+22 #4484 anka 2014-09-19 21:43
co to za baran wykropkowany
Cytować
-1 #4485 xxs 2014-09-20 15:39
fabloku już nie ma i nie będzie -
a Wy nie liczcie na cuda
Cytować
+28 #4486 fabryczna 2014-09-21 10:45
Cytuję xxs:
fabloku już nie ma i nie będzie - a Wy nie liczcie na cuda

Jest i będzie na zawsze z ludźmi którzy nawet tam nie pracują tak jak ja, żyć z czegoś trzeba, ale to nie znaczy że nie interesuję się czy inni nie interesują się dalszym losem FABLOKU, nie dałem i nie dam się wygonić z własnego kraju, a takie historyczne miejsca jak Fablok należy zachować, nawet przy działaniach niektórych hamulcowych są ludzie i są firmy które jeszcze pokażą co potrafią.
Cytować
+3 #4487 xxs 2014-09-23 17:45
fabryczna

dałeś się wygonić z własnego kraju , tak jak to opisujesz
- wygoniły Cię osoby , którym zaufałeś i którym powierzyłeś władzę:
związki zawodowe
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

No Flash

Dodaj

dodajwydarzeniedodajinformacjedodajfirmedodajogloszenie

Pogoda

Słaby deszcz

15°C

Chrzanów

Słaby deszcz

Wilgotność: 96%

Wiatr: 3.22 km/h

  • 1 Paź 2014

    Pochmurno 17°C 11°C

  • 2 Paź 2014

    Pochmurno 17°C 7°C

Artykuły promocyjne

warsztat samochodowy RIJO Chrzanów
joga-gliwice.eu

BiznesJoomla.pl - rozwiązania CMS Joomla dla biznesu

rss

rss atom