Chrzanowski24.pl. Portal informacyjny powiatu chrzanowskiego.

[Aktualizacja] Strajk i co dalej? Zarząd Fablok S.A. komentuje sytuację w firmie

Wedle nieoficjalnych doniesień Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok sunie po równi pochyłej.  Od dawna mówi się tam o kryzysie.  W czerwcu ubiegłego roku pojawiały się opinie, że sytuację może uzdrowić między innymi modernizacja lokomotyw. Okazało się jednak, że zamówień, jest coraz mniej, a wręcz szykują się grupowe zwolnienia. Pisaliśmy o tym w sierpniu 2010 roku.

Od tego czasu minął już ponad rok, a sytuacja w Fabloku staje się coraz bardziej niepokojąca. Pracownicy są załamani. Ich wynagrodzenie wypłacane jest w ratach. W ubiegły poniedziałek, 14 listopada robotnicy postanowili przerwać pracę i urządzili strajk. Głosy sprzeciwu wobec takich praktyk ze strony kierownictwa stają się coraz głośniejsze, lecz nikt z pracowników nie chce wypowiedzieć się oficjalnie, w obawie przed konsekwencjami.

Ostre słowa podają z ust naszych czytelników. "Dragon" komentuje: "Gdzie pieniądze pożyczone kilka lat temu na "ratowanie spółki", gdzie dwumiesięczny ekwiwalent za pranie, gdzie wczasy pod gruszą, premie spawalnicze, jubileusze? "Toczki" już na was czekają Panowie".

Odpowiedzi ze strony kierownictwa wciąż nie ma. Prezes jest nieuchwytny. Poprosiliśmy o oficjalny komunikat firmę Fablok S.A. i nie dostaliśmy jej do tej pory. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zamieścimy ją. Sytuacja pracowników wydaje się patowa. Czy ostatnie, dramatyczne wydarzenia zmienią sytuację, jaka panuje w Fabloku? To na razie pozostaje tajemnicą firmy.

Aktualizacja. 18. 11. 2011 r.

W odpowiedzi na nasze pytania zarząd firmy Fablok S.A. przesłał następujący komentarz:

 

Fablok S.A. aktualnie zatrudnia 680 osób. W bieżącym roku zatrudnienie wzrosło o 86 osób w grupie pracowników na stanowiskach robotniczych. W 2011 roku zwiększyliśmy wartość sprzedaży o około 50% w stosunku do 2010 roku pozyskując nowych klientów i wprowadzając do produkcji nowe wyroby, w tym między innymi uruchamiając naprawy rewizyjne połączone z modernizacją Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych tj. pojazdów pasażerskich eksploatowanych przez Przewozy Regionalne, co było bardzo dużym wyzwaniem techniczno-produkcyjnym. Jednak z uwagi na dalej trwający w Europie kryzys gospodarczy, przekładający się bardzo mocno na Spółki działające na rynku polskim, mamy problemy z bieżącą płynnością finansową. Żądania pracowników wysuwane w poniedziałek miały związek z powyższą sytuacją, która powoduje, że sporadycznie wypłaty dla pracowników realizowane są w transzach, a druga transza została realizowana z opóźnieniem 2 dni roboczych. W związku z powyższym podejmowane są energiczne działania mające na celu pozyskanie dodatkowych zewnętrznych źródeł dofinansowania Spółki.

 

 


Komentarze   

+10 #4661 ja jako ja 2015-08-23 14:58
Cytuję gienek:
A co z akcjami Fabloku, czy jest jeszcze szansa je sprzedać czy tylko oprawić w ramkę :lol:

Może kto kupi na www.allegro.pl dział kolekcje i sztuka.
Kto miał sprzedać to sprzedał mam tu na myśli "zarząd" a robotnicze od samego początku były pomyślane jak coś w rodzaju pamiąrki lub sweniru.
Cytować
+9 #4662 Mirek46 2015-08-24 10:39
To po co były te akcje jak teraz do wychodka się nadają, moim zdaniem najpierw powinni wykupić akcje a dopiero potem sprzedawać zakład, w akcjach mam kawałek zakładu z moich pensji
Cytować
+11 #4663 w2 2015-08-24 16:15
Mirek 46 Ty ani ja nie mamy nic ,maja złodzieje z byłego zarządu i tych dziadów trzeba przypilnować !
Cytować
+7 #4664 nieHeniek 2015-08-25 17:48
Cytuję inwestor:
Energomechanik to nie firma kogucik - na polskim rynku działa nieprzerwanie od 1956 roku, poczytajcie nim zaczniecie szkalować nowego inwestora! Na razie dzierżawa docelowa chcą kupić.

Jak nie kogucik, to może jakiś inny ptaszek przyleci z czerwonymi nogami i dziobem, i znowu bedzie klekotał banialuki. To jakiś dziwny gatunek co wylatuje na wiosnę, to może się przydarzyć, że wróci na zimę?
Cytować
+8 #4665 ja jako ja 2015-08-26 00:48
Cytuję Mirek46:
To po co były te akcje jak teraz do wychodka się nadają, moim zdaniem najpierw powinni wykupić akcje a dopiero potem sprzedawać zakład, w akcjach mam kawałek zakładu z moich pensji

Akcje były po to żeby ci pysk zapchać i abyś był zadowolony że masz kawałek zakładu a nic nie masz.
Cytować
+8 #4666 ja jako ja 2015-08-26 00:52
Cytuję w2:
Mirek 46 Ty ani ja nie mamy nic ,maja złodzieje z byłego zarządu i tych dziadów trzeba przypilnować !

Jest opcja że z tymi samymi dziadami będziesz gadał żeby cię z powrotem na to W2 przyjęli.
Cytować
+7 #4667 w2 2015-08-26 09:20
Z moich wiadomości ja jako ja masz rację już się stare sępy zlatują !
I pewnie oni jako obeznani będą robić nabór !
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

No Flash

Dodaj

dodajwydarzeniedodajinformacjedodajfirmedodajogloszenie

Pogoda

Przewaga chmur

16°C

Chrzanów

Przewaga chmur

Wilgotność: 89%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 27 Sie 2015

    Pogodnie 29°C 16°C

  • 28 Sie 2015

    Przewaga chmur 32°C 17°C

warsztat samochodowy RIJO Chrzanów
strona o realizacjach w joomla

BiznesJoomla.pl - rozwiązania CMS Joomla dla biznesu

rss

rss atom