Od września Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie wzbogaci swoją ofertę dydaktyczną o kolejny kierunek. Obecnie szkoła kształci w sześciu kierunkach teraz dodatkowo będzie przygotowywać w zawodzie opiekun medyczny. 

Dyrektor PCKU Małgorzata Bigaj podkreśla, że jest to niezbędny zawód, który będzie wspierał pielęgniarki. Opiekun medyczny będzie świadczył opiekę pacjentom chorym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji, będą pomagać w takich czynnościach jak mycie, ubieranie czy jedzenie - wyjaśnia dyrektor.

Opiekun medyczny ma odciążyć pielęgniarkę w wykonywaniu codziennych czynności. Powstanie kierunku spowodowane jest rosnącym zapotrzebowaniem placówek zdrowia i zakładów opiekuńczo-leczniczych z naszego powiatu.

Nauka w trybie zaocznym trwa rok. Praktyki zawodowe odbywać się będą w Szpitalu Powiatowym oraz Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Rekrutacja potrwa do końca sierpnia, obecnie chętnych jest ponad 40 osób.  

Małgorzata Bigaj zapowiedziała również pojawienie się w przyszłym roku kolejnego kierunku jakim będzie opiekunka dziecięca.

Komentarze   
0 #1 OLA: 2011-06-21 11:24
Czy ktoś wie ? kto i w jakim wieku może uczęszczać by zostać tym opiekunem medycznym?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio