Przyszły tydzień będzie ogólnopolskim tygodniem kariery. Jest to coroczna akcja organizowana od 2009 roku. Jej celem jest inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Do akcji przyłączył się Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie.

18 października przygotowana zostanie konferencja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Moje predyspozycje zawodowe, wokół kariery, zawody przyszłości – wymienia prezentacje jakie zostały przygotowane na konferencję Paulina Surowiec, doradca zawodowy z Urzędu Pracy w Chrzanowie. Podczas konferencji będą także scenki i ćwiczenia, które sprawdziły się już podczas ubiegłorocznej akcji. Zaproszeni zostali przedstawiciele zawodów, omówią predyspozycje do swoich zawodów oraz dlaczego je wybrali – dodaje Paulina Surowiec.

Konferencja odbędzie się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie w godzinach 10:00-12:30.

Warsztaty grupowe zaplanowano na 20 października. Podczas darmowego szkolenia uczestniczy poznają tajniki metody rekrutacji „Assessment center”. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy w PUP pokój 302.

Warsztaty odbędą się w budynku PUP, pokój 302 w godzinach 9:00-13:00.

„Assessment center” to metoda weryfikacji przyszłych pracowników. Kandydaci mają wyznaczone zadania i pracują w niewielkich grupach. Pracodawca dzięki temu może sprawdzić kompetencje kandydatów, jak pracują w grupie, jak się komunikują.

Szczegółowe informacje na stronie urzędu pracy.


Paulina Surowiec doradca zawodowy II stopnia

Komentarze   
0 #1 Jan40 2017-05-16 23:11
Ten cały PUP to jeden pic i ukryte bezrobocie personelu.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio