Reklama
Home Wiadomości lokalne Kontrola busów - zatrzymano 98% dowodów rejestracyjnych

bhp chrzanów

Kontrola busów - zatrzymano 98% dowodów rejestracyjnych PDF Drukuj Email
środa, 23 marca 2011 12:54

W poniedziałek, dnia 21 marca br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na terenie województwa małopolskiego kontrole pojazdów przeznaczonych do przewozu osób.


Kontrole polegały na każdorazowym ważeniu „busa” celem określenia czy wpisana do dowodu rejestracyjnego maksymalna ilość osób nie została zawyżona. Czynności prowadzone były równocześnie w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu i Tarnowie.

Działania miały na celu weryfikację zapisów zawartych w dowodach rejestracyjnych, dotyczących wpisów wartości masy własnej i maksymalnej ilości pasażerów jaka może być przewożona pojazdem.

Inspektorzy poddali ważeniu 41 pojazdów z czego w 40 przypadkach stwierdzono niezgodności masy własnej.

Wpisana do dowodów rejestracyjnych dopuszczalna ilość osób, która może  być przewożona tymi pojazdami, została nieprawidłowo oznaczona.  Zatrzymano dowody rejestracyjne, celem dokonania niezbędnych korekt.

Ponadto w każdym przypadku zostaną powiadomione organy ścigania  o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez diagnostów, którzy dopuścili te pojazdy do ruchu. Kwestia przewozu pasażerów w ilości zgodnej  z warunkami i parametrami technicznymi pojazdu, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa przewożonych osób jak i innych uczestników ruchu.


Nie wiadomo, czy wśród zatrzymanych busów były busy z naszego powiatu. Czy czasy przepełnionych busów to już przeszłość? Czas pokaże [dopisek autora]

 

Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie
Dodane przez:
blood997
 




Komentarze (17)Add Comment
Egzek-JKD
...
Napisane przez Egzek-JKD, marzec 23, 2011 11:06:13
Ihaaaa smilies/cheesy.gif nareszcie coś się dzieje - teraz będą podwyżki cen biletów na busy (bo mniej ludzi zabierać będą).
zatopionq
...
Napisane przez zatopionq, marzec 23, 2011 14:32:41
Szkoda, że nie wiadomo czy i ile u nas busów ma "problem".
0
...
Napisane przez Ada, marzec 23, 2011 17:42:25
No to kiedy bedziecie warzyć Karetki Autobusy Dostawczaki cysterny bo u nich terz morzecie sie wykazac
0
...
Napisane przez kj, marzec 23, 2011 17:44:44
wiecie chłopaki ze karetka o 800 kg jest cięrzsza po zabudowie ciekawe co zrobią z karetkami
0
...
Napisane przez yt , marzec 23, 2011 17:47:44
Co z tą bombą dostawczych bo przecierz one są zarejestrowane na 3.5 a one na pusto warzą po 4t aj jak się załaduje
0
...
Napisane przez Rzecz , marzec 23, 2011 17:50:19
Takiego dziadostwa z tymi wagami rzeczywistymi to chyba nawet nie ma na dalekim wschodzie
0
...
Napisane przez OLA:, marzec 23, 2011 17:52:22
Coś mi się zdaje że z pisownią tu u niektórych na bakier: pisze się cięższa, przecież, ważąsmilies/wink.gif
0
...
Napisane przez ami, marzec 23, 2011 19:08:44
To pewnie jakiś busiarz, bo się przyczepił karetek i dostawczych na zasadzie "a u was murzynów biją".
0
...
Napisane przez MIMI, marzec 27, 2011 10:29:26
a z Chrzanowa -Libiąż, jedzie bus o godzinie 15 tej, nabity ludzmi, że niema jak oddychać i jest tak codziennie , a policji niema/????????????????
zatopionq
...
Napisane przez zatopionq, marzec 27, 2011 10:50:22
a policji niema/????????????????


To zadzwoń i zgłoś. Co za problem?
0
...
Napisane przez gieniu, maj 02, 2011 17:40:43
Co z karawanami bo są cięższe nawet o 1000kg czy też dowody do zabrania
0
...
Napisane przez Użytkownik , maj 02, 2011 17:43:49
Niedługo to za wszystkie osobówki się wezmą i zaczna warzyć bo przecież u osobówek tak samo masa własna się nie zgadza np seiczento jest cięższe o 70 kg Peugot partner o 160kg
0
...
Napisane przez Wieniu , maj 02, 2011 17:46:15
A jak zważą taki karawan na drodze żeby mu ustalić maś własną trzeba wysadzić pasażera no to co bedą wysadzać
0
...
Napisane przez gucio , maj 02, 2011 17:47:32
w naszym kraju wszystko jest możliwe no i zobaczymy co ITD wymysli z tymi karawanami
0
...
Napisane przez drajwer , maj 02, 2011 17:50:12
Busiarze skarżą krokodyl... o pswiadczanie nie prawdy przy kontrolach i stwierdzaniu w protokołach kontrolnych że wszystko jest w porządku
0
...
Napisane przez Irys , maj 02, 2011 17:53:13
Niech wykończą busy to już w ogóle nie będą dzieci chodzić do szkoły bo przecież nie ma już ani autobusu ani pociągu
0
...
Napisane przez Jace, maj 05, 2011 16:06:56
Dlaczego ITD i Policja nie warzy busów które są porejestrowane na UG Starostwa i inne instytucje podlegające wojewodzie przecież takie busy które posiadają UG też są zabudowywane przez jakieś firmy i tak samo ta masa się zmieniła

Napisz Komentarz
mniej | więcej miejsca

busy
Poprawiony: środa, 23 marca 2011 12:57
 





Reklama


Twoje Miasto Za Pół Ceny

Powiat Chrzanowski: Chrzanów, Trzebinia, Libiąż, Alwernia, Babice, Bolęcin, Czyżówka, Dulowa, Karniowice, Lgota, Młoszowa, Myślachowice, Piła Kościelecka, Płoki, Psary, Balin, Luszowice, Płaza, Pogorzyce, Źrebce, Brodła, Grojec, Kwaczała, Mirów, Nieporaz, Okleśna, Podłęże, Poręba Żegoty, Regulice, Źródła, Babice, Jankowice, Mętków, Olszyny, Rozkochów, Wygiełzów, Zagórze, Gromiec, Żarki
Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazywane i publikowane przez Użytkowników. Treści zamieszczane przez Użytkowników nie są poglądami i opiniami twórców Serwisu. Użytkownik zamieszczający treści niezgodne z prawem może ponieść za nie odpowiedzialność karną oraz cywilną.
Wydawca serwisu - informacje i kontakt
.