Home
Czarny szlak: "Dwa zamczyska i Pierścień Regulic" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 października 2009 23:27

Czarny szlak: "Dwa zamczyska i Pierścień Regulic" łączący zamek w Lipowcu i zamek w Rudnie, przebiegający przez teren Alwerni przybliża miejsca atrakcyjne turystycznie i kulturowo takie jak: Skansen w Wygiełzowie, zamek w Lipowcu, las Simota, Klasztor i Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, platformy widokowe w Kwaczale i w Regulicach, Puszcza Dulowska, kopuły "Parku Turystyki i Rozrywki" w Nieporazie oraz zamek Tęczyn w Rudnie. 

Wielokrotonie jeżdżąc z zamku w Wygiełzowie na zamek w Rudnie przecinaliśmy fragmentami czarny szlak. Postanowiliśmy więc go przejechać w całości.

Na znakach oznaczających ten szlak pisze „stopień trudności – lekki”. Według nas nie jest on taki lekki, zwłaszcza po deszczu. Są na nim dość strome podjazdy i zjazdy, trudne technicznie dla zwykłego wycieczkowicza. W okolicach wąwozu Simota trasia szlaku pokryta jest gliną, występują korzenie i uskoki spowodowane spływającą wodą. Ale to nie koniec.

Wyjazd na Małą Kamionkę to też nie taka łatwa sprawa: kilometr podjazdu szybko wchodzi w nogi mniej wytrenowanym bikerom.

Jadąc szlakiem możemy podziwiać widoki - są wytyczone aż cztery punkty widokowe. W niektórych przy dobrej widoczności można podziwiać Beskidy, z drugich pobliskie wsie i miasteczka.

Na trasie znajdują się też punkty wypoczynkowe.
Odcinkami tego szlaku prowadził między innymi „Rajd Mamota” oraz wyścig organizowany z okazji dni Regulic.

Długość trasy: 39 km
Stopień trudności: lekki
Trasę polecamy osobą które nie boją się wyjazdu w teren.

Zdjęcia: Archiwum BikerTrzebinia.pl

Dodane przez:
Łukasz Jeska
 




Komentarze (2)Add Comment
0
...
Napisane przez Blau, maj 08, 2010 19:28:34
Jak czytam ten artykuł to mam wrażenia jakbyście byli tam dziś bo taka sama sytuacja mnie spotkała. Ja też się zdziwiłem jak zobaczyłem że ta trasa jest oznakowana jako "łatwa", ja osobiście musiałem w niektórych miejscach skapitulować i popchać rower ale ogólnie trasa jest genialna.
Pozdrower z Katowic !!!
0
...
Napisane przez tomek, maj 08, 2010 22:24:32
art jest z 2005 roku smilies/smiley.gif

Napisz Komentarz
mniej | więcej miejsca

busy
Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2009 23:28
 


Powiat Chrzanowski: Chrzanów, Trzebinia, Libiąż, Alwernia, Babice, Bolęcin, Czyżówka, Dulowa, Karniowice, Lgota, Młoszowa, Myślachowice, Piła Kościelecka, Płoki, Psary, Balin, Luszowice, Płaza, Pogorzyce, Źrebce, Brodła, Grojec, Kwaczała, Mirów, Nieporaz, Okleśna, Podłęże, Poręba Żegoty, Regulice, Źródła, Babice, Jankowice, Mętków, Olszyny, Rozkochów, Wygiełzów, Zagórze, Gromiec, Żarki
Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazywane i publikowane przez Użytkowników. Treści zamieszczane przez Użytkowników nie są poglądami i opiniami twórców Serwisu. Użytkownik zamieszczający treści niezgodne z prawem może ponieść za nie odpowiedzialność karną oraz cywilną.
Wydawca serwisu - informacje i kontakt
.