Wiele wskazuje na to, że spekulacje, dotyczące zamknięcia jednego z największych zakładów na terenie Chrzanowa zostały ucięte. Pogłoski o tym, jakoby chrzanowski oddział "Valeo" miał zostać zamknięty za kilka lat zostały dziś zdementowane przez dyrektora chrzanowskiej fabryki.

Okazuje się, że firma chce rozszerzyć działalność i rozpocząć dwa nowe projekty właśnie w Chrzanowie. Na wniosek "Valeo" chrzanowscy radni na lipcowej sesji podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej na terenie Chrzanowa, która obejmowałaby działki należące do spółki. Wedle zapewnień Davida Sincholle, dyrektora naczelnego Valeo Lighting System, projekt warty blisko 30 milionów złotych, doprowadzi do zwiększenia zatrudnienia. W praktyce ma to dać co najmniej 80 nowych miejsc pracy.

Burmistrz Kosowski nie ukrywa, że realizacja tych projektów i ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego na terenie Chrzanowa to dla gminy duża szansa na rozwój. Sincholle mówi o dwóch projektach. - Chodzi o nową technologię, która ma być zastosowana w branży oświetleń oraz innowację procesu produkcyjnego. Zakład w Chrzanowie stara się o te projekty. Cały chrzanowski zespół ma nadzieję na realizację tych zadań właśnie na terenie miasta - mówi dyrektor. Zapewnienia o świetlanej przyszłości zakładu oraz wizja zwiększenia zatrudnienia spotkała się z dużym entuzjazmem radnych, którzy wystąpienie przedstawiciela spółki nagrodzili nawet brawami. Uchwałę przyjęto jednogłośnie.


David Sincholle, dyrektor naczelny Valeo Lighting System

Komentarze   
+1 #21 starszyzna: 2012-07-11 11:16
o ile mi wiadomo przedtem oddawano podania na portierni(VALEO ) i kazano czekać, kto ma szczęście to pracę dostanie, ale tam rotacja podobno jest niesamowita, na dłuższy czas nie wiadomo czy pracownicy sie nia nadają, czy nie wytrzymują ?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio