Inteligentny dom to pojęcie coraz częściej pojawiające się w codziennym życiu. Dotychczas wyraźnie istniało jedynie w sferze zaawansowanych technologii i dóbr luksusowych, nieszczególnie dostępnych dla masowego odbiorcy. Jeśli nadal uważasz, że nic w tej kwestii się nie zmieniło, a system smart home wciąż pozostaje poza Twoim realnym zasięgiem, udowodnimy, że inteligentny dom jest dzisiaj bliższy niż kiedykolwiek. Obalamy 3 fałszywe stwierdzenia dotyczące idei smart home.

Mit 1: Inteligentny dom jest bardzo drogi

System zarządzania domem można zaliczyć do dóbr luksusowych, jednak nie ze względu na wysoką cenę przedsięwzięcia, a doskonały komfort życia, jaki niesie ze sobą wdrożenie systemu.

Problemem jest zatem nie sama cena, a wyobrażenia na jej temat. Jako produkt zaawansowany technologicznie, wciąż stosunkowo nowy na rynku i pochodzący z tzw. wyższej półki, inteligentny dom może być postrzegany jako drogi. W rzeczywistości nasze wyobrażenia mocno zafałszowują stan faktyczny. Dzisiejszy rzeczywisty wydatek związany z zakupem technologii inteligentnego domu jest pięciokrotnie niższy od wydatku, jaki funkcjonuje w naszej świadomości!

Owszem ceny systemów inteligentnych domów są zróżnicowane. Czynnikiem determinującym jest tutaj stopień rozbudowania systemu oraz ilość obsługiwanych funkcji.

Podstawowy system inteligentnego domu to wydatek rzędu 2000zł. Opcje zaawansowane to kwota maksymalnie 12000zł.

Należy jednak tutaj koniecznie wspomnieć o oszczędnościach, jakie generuje wdrożenie systemu zarządzania budynkiem, domem, czy mieszkaniem. Smart Dom nawet w najprostszej wersji pozwala na szybki zwrot z inwestycji.

Mit 2: Inteligentny dom to jedynie wygodny gadżet

Jeśli uważasz, że inteligentny dom to wygodne rozwiązanie dla poszukujących codziennego komfortu – zgodzimy się z Tobą. Ale dołożymy do tego stwierdzenia wiele więcej.

Inteligentny dom to realne oszczędności.

Integracja funkcji oświetlenia, ogrzewania, zużycia energii elektrycznej i wody pozwala na bardziej efektywne gospodarowanie zasobami oraz zarządzanie funkcjami domu. A to czysty zysk. W skali roku Twoje oszczędności mogą sięgnąć 35% w zakresie oświetlenia i ogrzewania, 20% w zakresie zużycia energii elektrycznej wykorzystywanej przez urządzenia audio-video, oraz do 25% w zakresie zużycia wody przeznaczonej do podlewania ogrodu. Liczby mówią same za siebie.

Inteligentny dom to także bezpieczeństwo.

Integracja systemu alarmowego z systemem smart home pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie funkcji ochrony. Twój dom zamieni się w prawdziwą twierdzę. System inteligentnego budynku jest swego rodzaju czynnikiem wykonawczym dla systemu alarmowego. Jego działanie może zostać tak zaprojektowane, by działał według ustalonych scenariuszy. Uzbrojenie alarmu wywoła zatem konkretne działania, na przykład opuszczenie zewnętrznych rolet, zakręcenie głównego zaworu wody lub wyłączenie sprzętu elektronicznego. Jeśli jednak zapomniałbyś o uzbrojeniu centralki alarmowej, Twój inteligentny dom może to zrobić za Ciebie.

Mit 3: Instalacja inteligentnego domu możliwa jest jedynie na etapie projektowania lub budowania

Etap budowy lub powstawania projektu jest oczywiście najdogodniejszym momentem, by pomyśleć o systemie inteligentnego domu. Takie rozwiązanie minimalizuje wszelkie ograniczenia instalacyjne. Jednak naprawdę łatwo i zupełnie bezinwazyjnie można zainstalować system smart home w już istniejącym i wykończonym budynku, a nawet mieszkaniu lub apartamencie, w którym już zdążyłeś się zadomowić. Umożliwia to między innymi technologia modułów bezprzewodowych.

Decyzję o inteligentnym domu możesz zatem podjąć w dowolnym momencie, nie narażając się na żadne zmiany instalacyjne, czy też prace budowlane.

Inteligentny dom to luksus w zasięgu Twojej ręki. Wejdź na http://www.grenton.pl/ i poznaj wszystkie zalety tego doskonałego rozwiązania!