Tegoroczna majówka w gminie zapowiada się interesująco. Będzie coś dla sportowców i ich rodzin, miłośników polskiej tradycji ułańskiej i militariów, a także osób lubiących tańczyć.

Libiąska majówka rozpocznie się jeszcze w kwietniu, od Gali Sportu w Libiąskim Centrum Kultury. Podczas niej wręczone zostaną stypendia, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodników. Dzień później do Gromca zawitają uczestnicy III Rajdu Ułanów – Na szlaku Pileckiego. 30 kwietnia w Libiążu rywalizować będą biegacze podczas „Libiąskiej Dziesiąteczki” – I Biegu Ulicznego w Libiążu.
3 maja obchodzimy uchwalenie konstytucji. W samo południe, po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, na Placu Słonecznym rozpocznie się impreza „Poloneza czas zacząć”. Podobnej inicjatywy jeszcze w naszym mieście nie było.
– Świetny pomysł. Już podczas studniówek zachęcałem młodych, aby przyszli i w ten sposób uczcili to święto. Zapraszam jednak wszystkich, młodszych i starszych – mówi burmistrz Jacek Latko.
Majówkę zakończy uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ul. 1 Maja, zaplanowana na 8 maja o godz. 11.00.
MAJÓWKA 2017 – program:
28 kwietnia (piątek), godz. 17 – Gala Sportu (sala widowiskowa LCK)
29 kwietnia (sobota), godz. 10-13 – Piknik Patriotyczny w ramach III Rajdu Ułanów trasą ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z KL. Auschwitz (plac przy świetlicy w Gromcu)
30 kwietnia (niedziela) „Libiąska Dzieciąteczka” I Bieg Uliczny w Libiążu
  • 9.00-11.30 – rejestracja uczestników,
  • 12.00 – rozpoczęcie biegu
  • 13.30 – zakończenie biegu, rozdanie nagród
1 maja (poniedziałek) Majówka na sportowo w Żarkach (Dom Kultury godz. 15.00)
2 maja (wtorek) Muzyczna Majówka w Kosówkach (Świetlica przy ul. Wilczej godz. 18.00)
3 maja (środa) Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • 10.00 – uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św.Barbary oraz koncert Górniczej Orkiestry Dętej ZG „Janina” i Chóru Canticum Canticorum
  • 11.00 – okolicznościowe spotkanie przy pomniku Tadeusza Kościuszki przy ulicy Górniczej
  • przemarsz na Plac Słoneczny
  • wykonanie uroczystego tańca – poloneza na Placu Słonecznym
  • – pokaz musztry konnej
8 maja (poniedziałek), godz. 11.00 Uroczystość z okazji Dnia Zwycięstwa, złożenie kwiatów pod pomnikiem przy ulicy 1 Maja w Libiążu

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio