Niestety nie każdego stać jest na nowy samochód prosto z salonu. Często auta z dobrym wyposażeniem kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych i jest to zdecydowanie za dużo na osobę, która nie ma wysokich zarobków, a potrzebuje samochodu, aby dojeżdżać do pracy, czy po prostu używać w życiu codziennym. Wtedy takie osoby decydują się na zakup samochodu używanego i jest to również bardzo dobry pomysł, bowiem ten rynek w naszym kraju jest bardzo duży i często można kupić bardzo zadbane egzemplarze, które posłużą jeszcze przez kolejnych klika lat. Niemniej jednak, przy zakupie samochodu należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jakich dokładnie?

Sprawdź historię samochodu

Obecnie mamy dość spore możliwości sprawdzenia, czy dany samochód w przeszłości brał udział w jakiejś kolizji drogowej, czy groźniejszym wypadku podczas którego został poważnie uszkodzony. Niestety na rynku nie brakuje oszustów, którzy kłamią o bezwypadkowych samochodach, a w rzeczywistości sprzedają klientom naprawiane auta. To samo dotyczy modyfikowania przebiegów, aby były niższe, niż w rzeczywistości. Warto jest mieć to na uwadze i zawsze ostrożnie podchodzić szczególnie do "niezwykłych okazji", które kuszą niskimi cenami. W rzeczywistości można wejść na prawdziwą minę, która potem mogłaby słono kosztować, gdyż samochód by się psuł i wymagał ciągłych napraw, które przeważnie nie należą do najtańszych. 

Odwiedź stację diagnostyczną

Wiele firm, które zajmują się sprzedawaniem samochodów używanych pozwalają na to, aby kupujący mógł sprawdzić dany samochód na stacji diagnostycznej. Jest to możliwe np. w przypadku http://autakrajowe.com.pl/ i warto z takiej opcji korzystać. Dzięki temu można ocenić w jakim stanie ogólnym jest pojazd i wykryć ewentualne mankamenty w zawieszeniu, czy też jakiekolwiek wycieki pod spodem. 

Dobrym pomysłem jest również zakup miernika lakieru, którym będziesz mógł sprawdzić jak gruba warstwa lakieru jest na samochodzie. Powyżej pewnych wartości oznacza, że dany element najprawdopodobniej był malowany lub szpachlowany, co oznacza, że wcześnie mogła być jakaś kolizja. 

Specjalistyczna firma 

Na rynku swoje usługi świadczą również specjalistyczne firmy, które na życzenie kupującego sprawdzają dane auto. Dzięki temu nie trzeba się fatygować kilkuset kilometrów, ale za odpowiednią opłatą wysłać tam ekipę ludzi, którzy się na tym znają i będą potrafili ocenić stan samochodu. Dodatkowo zostanie wykonane sprawdzenie samochodu po numerze VIN.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio