O niewątpliwych zaletach i skuteczności depilacji laserowej nie trzeba nikogo przekonywać. Zapoznanie się z dostępną na portalach branżowych oraz specjalistycznych forach wiedza pozwoli skutecznie rozwiać wszelkie wątpliwości, dlatego też coraz więcej osób decyduje się skorzystać z tej właśnie metody trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Rozpoczęcie serii zabiegów poprzedzone jest zwykle wywiadem oraz dokładnym zapoznaniem ze sposobem przeprowadzenia zabiegu obejmującym również listę trwałych i czasowych przeciwwskazań. Aczkolwiek bowiem posiadanie wrażliwej skóry nie stanowi problemu w wypadku stosowania lasera diodowego, niemniej jednak istnieją schorzenia, które uniemożliwiają skorzystanie z tego rodzaju depilacji.

Choroby i niedyspozycje uniemożliwiające wykonanie depilacji laserowej

Z zabiegu depilacji laserem diodowym nie mogą skorzystać osoby cierpiące na schorzenia nowotworowe a także choroby skóry – szczególnie łuszczycę oraz bielactwo. Wykonanie zabiegu depilacji laserowej uniemożliwiają również schorzenia wymagające zażywania leków światłouczulających oraz hormonalnych. W takim wypadku poddanie się zbiegowi depilacji laserowej może nastąpić dopiero pół roku po całkowitym odstawieniu tego rodzaju medykamentów.

Depilacja laserowa wykluczona jest również w przypadku wszelkiego rodzaju zranień, wysypki czyn uczuleń, zaś jej całkowicie bezpieczne wykonanie jest możliwe dopiero po pełnym wyleczeniu i pozytywnej opinii lekarza specjalisty. Kobiety ciężarne również nie mogą poddać się zabiegom depilacji laserowej.

Mała ilość melaniny w strukturze włosa typu blond, siwy czy rudy

Ze względu na to, iż depilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy polegającej na przenikaniu lasera do wnętrza włosa i zamianie barwnika – melaniny na ciepło niszczące macierz włosa odpowiedzialną za jego wzrost, dlatego też włosy jasne i cienkie, pozbawione znacznych ilości melaniny nie poddają się działaniu lasera diodowego. Sprawdź, jak działa depilacja laserowa w Warszawie – depilacja.pl. Z tego też powodu osobom o włosach jasnych i delikatnych ten rodzaj depilacji jest odradzany, bowiem w takim wypadku będzie całkowicie nieskuteczny.

 

Joomla SEF URLs by Artio