Każdy właściciel kanapy czy dywanu zdaje sobie sprawę, jak trudno jest utrzymać je w czystości. Możemy cały czas mieć się na baczności czy unikać jedzenia w pobliżu mebli, jednak prędzej czy później i tak nadejdzie ten moment, gdy na środku drogiego dywanu pojawi się plama. Stosowanie chemicznych środków do usuwania plam zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem, jako że mogą one odbarwić tkaninę, a przy tym podrażnić skórę lub błony śluzowe osoby czyszczącej. Sprawdź, jakie są sposoby na pozbycie się brudu z tapicerki i dywanu.


Domowe sposoby na czysty dywan

Czasami wystarczy zajrzeć do szafki kuchennej, aby wyciągnąć z niej kilka produktów, które przydadzą się do własnoręcznego przygotowania magicznej mikstury do czyszczenia dywanów. Jedną z nich jest ocet zmieszany z solą, wodą oraz kilkoma kroplami olejku. Aplikowanie tak przygotowanego preparatu odbywa się przy pomocy butelki ze sprayem. Po naniesieniu płynu na dywan czekamy do wyschnięcia i odkurzamy.

Niektórzy twierdzą, że z pomocą przychodzi im skrobia ziemniaczana i płatki mydlane. Wystarczy wysypać mieszankę w obrębie uporczywej plamy, wetrzeć ją w dywan i odczekać kilkadziesiąt minut. Następnie odkurzyć dywan.

Niestety czasami plamy są duże i trudne do usunięcia, a stosowanie kolejnych środków jedynie odbarwia dywan i sprawia, że brudne miejsce zwyczajnie się wyciera. Jakie są alternatywy dla domowego czyszczenia dywanów i tapicerek?


Na ratunek pralnia chemiczna

Gdy plamy są trudne do usunięcia, rozległe lub cały dywan czy tapicerka nadaje się do prania to nie ma co ryzykować zniszczeniem danej rzeczy, lepiej jest od razu oddać ją w ręce specjalistów. Posiadają oni wiedzę, jakie środki mogą stosować do poszczególnych tkanin, a przy tym dysponują płynami, do których nie ma dostępu każdy. Dodatkową zaletą pralni chemicznych jest to, że doprowadzają swoje działania do końca. Podejmując się domowego czyszczenia musisz przeznaczyć na proces ten dobrych kilka godzin, a przy tym pozostawienie mokrego dywanu np. na drewnianej podłodze może skutkować jej zniszczeniem. Z pralni odbierzesz czysty i suchy dywan, gotowy do położenia na podłodze. Godną polecenia pralnią jest https://kanapis.pl/, która świadczy usługi również na terenie Chrzanowa. Meble mają z założenia służyć nam przez długie lata, a dbając o nie przyczyniamy się do maksymalnego wydłużenia ich żywotności.

Joomla SEF URLs by Artio