Pełną widownię zgromadził koncert MOKSiR-owskiego big bandu, zorganizowany w sali teatralnej 30 września 2016r., z okazji jubileuszu X-lecia działalności zespołu


Muzycy swój występ rozpoczęli od znakomitego szlagieru Peter Gunn Henry Manciniego, który był jednym z pierwszych utworów, jaki big band wziął na swój warsztat.
Tak proszę Państwa, w 2006 roku w chrzanowskim MOKSiR Jerzy Ziegler stworzył zespół, w skład którego weszli młodzi instrumentaliści ze szkół muzycznych Chrzanowa i Jaworzna. Zespół w swoim repertuarze posiada bardzo szeroką gamę utworów, od standardów jazzowych czy bluesowych, przez muzykę filmową, taneczną do muzyki pop. W okresie świąt Bożego Narodzenia tradycją stał się już doroczny koncert kolęd i pastorałek w rozrywkowo jazzowych opracowaniach, przygotowywany wspólnie z MOKSiR-owskim studiem piosenki „Bel Canto".
Przez te 10 lat zespół stał się prawdziwą wylęgarnią talentów. Wielu młodych muzyków zarażonych miłością do jazzu kontynuuje naukę w średnich i wyższych szkołach muzycznych. Z czasem do zespołu dołączyli bardziej doświadczeni muzycy, a także nowi adepci sztuki muzycznej i dziś możemy śmiało powiedzieć, że zespół jest dobrym przykładem powiedzenia - muzyka łączy pokolenia.
Była jeszcze jedna istotna przyczyna, dla której akurat w tym czasie BIG BAND postanowił świętować, ponieważ swoim koncertem chciał uczcić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI, który zainicjowany został w 1975 roku przez Yehudiego Menuhina, amerykańskiego wirtuoza skrzypiec, prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej przy UNESCO. Celem jest pokazanie wyjątkowości muzyki, jako dobra społecznego oraz promowanie jej twórców i wykonawców.
Na program koncertu złożyły się znane i lubiane standardy muzyki jazzowej, filmowej, i rozrywkowej. Od utworu „Bossa nova", opowiadającego o pięknej dziewczynie, która spaceruje codziennie po plaży Ipanema i nie zwraca uwagi na zakochanego w niej chłopaka - po „Alexaner's Ragtime Band ", kompozycji Irvinga Berlina, która była wykonywana przez orkiestrę na statku Titanic, czy utworów „Fly me to the moon" i „Stranger in the night" - sztandarowych standardów z repertuaru Franka Sinatry. Nie zabrakło też takich szlagierów jak: „Różowa pantera", „Orginal czarlston", „Sunrise Sunset" z musialu „Skrzypek na dachu", „Soul bossa nova" oraz wiązanki najbardziej znanych utworów z repertuaru Stewiego Wondera - amerykańskiego pieśniarza soulowego.
Wokalnie zespół wspierała Aleksandra Ślusarczyk, młoda i bardzo utalentowana wokalistka ze studia piosenki „ Pod tytułem", prowadzonego przez Jerzego Zieglera, m.in. zdobywczyni Grand Prix na Mikołajkowym Konkursie Piosenki w ubiegłym roku.
Zachwyceni koncertem widzowie nagrodzili zespół owacjami na stojąco, na co big band odpowiedział licznymi bisami. Natomiast zastępca Burmistrza Chrzanowa Tadeusz Kołacz złożył na ręce Jerzego Zieglera list gratulacyjny w imieniu władz miejskich, gratulując muzykom osiągnięć oraz życząc kolejnych muzycznych sukcesów. Ostatnim akordem koncertu był urodzinowy tort, który uroczyście wjechał na scenę ozdobiony świetlnymi fontannami.
Antoni Dobrowolski