Wystawa składa się z czternastu rzeźb, siedmiu kobiet i siedmiu mężczyzn - zupełnie nagich, powoli znikających w perspektywie.


Prezentowane rzeźby, to ludzie manekiny - z zewnątrz piękni, prawie identyczni, jakby sklonowani, a w środku - pustka duchowa. Współczesny świat ucieka od głębi przeżyć i wzruszeń - propagując coraz większą płyciznę uczuć. Ludźmi manekinami można łatwo manipulować - wystarczy ich modnie ubrać i to im wystarcza. Nie zadają skomplikowanych pytań, wystarczy, że dobrze wyglądają, naładowani botoksem, namaszczeni drogimi kremami - krótko mówiąc śliczni i nieśmiertelni. Nie dość tego jeszcze, chowają swoje, często wredne wnętrza, pod modnym makijażem. Poglądy zmieniają w zależności od okoliczności, na które zawsze zwalają winę - bo oni są idealni, bez skazy, jak manekiny w drogich galeriach
(A. Dobrowolski)

Michał Batkiewicz (ur. 08 września 1957 r. w Nowym Targu) - artysta rzeźbiarz, uczeń prof. Mariana Koniecznego.
Swoją edukację artystyczną zaczął już od najmłodszych lat. W 1978r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a następnie w 1984r. Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego.
Jest autorem monumentalnych realizacji, m.in. wykonał w skali 1: 3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago oraz zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA.
Wykonał także wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Tworzy w drewnie, brązie, stali szlachetnej, szkle i kamieniu wykonując zarówno projekty, jak i realizacje w własnej pracowni Art.-Studio Rzeźba Odlewnictwo w podkrakowskich Szczyglicach, w skład, której wchodzi zarówno pracownia, jak i odlewnia.
Artysta czerpie swoje inspiracje z natury i codziennej obserwacji, a jego rzeźby ciężko zaliczyć do konkretnego nurtu. Wykorzystuje w swoich pracach motyw zwierząt, jako nośnika wartości nieskalanych, a poprzez przypisanie im cech ludzkich skłania odbiorcę do autoironicznej oceny. Inne rzeźby z cyklu ,, cywilizacja'' w których zestawia wyraziste, geometryczne formy z miękkością naturalnych kształtów mają za zadanie uświadamiać widzów w zakresie wpływu rodzaju ludzkiego na środowisko naturalne.
Prywatnie, Michał Batkiewicz jest Hobbystą old timer-ów i motocykli Harley Davidson. Pasjonują go także podróże, z których czerpie świeże inspiracje do projektów. Jest właścicielem pięciu psów. W 2003r. otrzymał złoty medal za zasługi, przyznany przez prymasa Polski Józefa Glempa