Ponad 50 warsztatów i pokazów, 120 wystawców rzemiosła, eko, folkdizajnu i etnosmaków, pokaz etnomody, przestrzenne entoinstalacje, pyszne jedzenie, koncerty – to czeka na wszystkich, którzy 16 lipca odwiedzą Skansen w Wygiełzowie.

Spotkanie z (nie tylko) tradycyjnym rzemiosłem: ETNOmania już 16 lipca!

ETNOmania to coroczna impreza na Szlaku Rzemiosła Małopolski. Spotkanie, podczas którego można poznać twórców, którzy nadal znają tradycyjne techniki rzemieślnicze, najważniejsze jednak, że będzie można nie tylko popatrzeć, jak powstają wiklinowe kosze, delikatne koronki klockowe, gliniane garnki czy drewniane łyżki, ale także nauczyć się je robić samodzielnie – jak również poznać kilkanaście innych rzemiosł oraz wziąć udział w wielu warsztatach, w których motywy etno przejdą małą metamorfozę.
W Wygiełzowie będzie również czekać ponad 120 wystawców, a na ich stoiskach nabędziecie wyroby rzemiosła, folkdizajnu, eko i produkty dla dzieci, na pewno nie wrócicie do domu z pustymi rękami.
Wiele będzie się działo także na dwóch skansenowych scenach: tradycyjnie już obejrzymy pokaz etnomody, a podczas intrygujących warsztatów muzyczno-etnograficznych (osobno dla dzieci i dorosłych) będzie można poznać instrumenty ludowe i wysłuchać ciekawostek o dawnym życiu na wsi, do tańca zaprosi Kapela Fedaków, a koncert zagra zespół Janki i, na zakończenie, gwiazda ETNOmanii, Kapela Hanki Wójciak.
Nie obawiajcie się głodu ani zmęczenia: do wyboru stoiska z kuchnią regionalną, wegetariańską i slow foodem; później polecamy relaks w cieniu chaty, dlatego jeśli macie ochotę na piknikowanie, warto zabrać ze sobą koc.
ETNOmania to impreza, podczas której znajdą coś dla siebie osoby w każdym wieku, bibułkowe kwiaty uczą się robić razem mamy i córki, a tata zastępuje syna przy kole garncarskim, jednak część atrakcji przygotowano specjalnie z myślą o najmłodszych etnomaniakach: czekają na nich animacje i zabawy, polana gier planszowych i gra terenowa z nagrodami.
Jak zwykle zapowiada się folkowo, kolorowo i wesoło, z pewnością nie wystarczy Wam czasu, żeby skorzystać z wszystkich propozycji, więc najlepiej przyjść jak najwcześniej, a start już o 11.00. Wszystkie atrakcje są w cenie biletu do Skansenu, na niektóre warsztaty obowiązują zapisy przez stronę www.etnomania.pl. Do zobaczenia w Wygiełzowie!
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio